Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly

Lidé schovávají ve sklepech různé věci, třeba marmelády, boty nebo letní či zimní pneu. V Haagu našli policisté ve sklepě obyčejného činžáku celé auto, jen bez skeletu karoserie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly

24.2.2019 | Petr Miler

Lidé schovávají ve sklepech různé věci, třeba marmelády, boty nebo letní či zimní pneu. V Haagu našli policisté ve sklepě obyčejného činžáku celé auto, jen bez skeletu karoserie.

Auta se v uplynulých dekádách stávala postupně stále lépe zabezpečenými a současně se významně zlepšila kvalita jejich evidence a důslednost kontroly vozů pohybujících se po silnicích. Tato kombinace faktorů by měla vést k naprosté minimalizaci krádeží, neboť auta by mělo být složité odcizit a když už se to přece povede, je velmi obtížné takový vůz „zlegalizovat”. Jenže děje se pravý opak.

Zabezpečení aut je v podstatě nejhorší v historii kvůli systémům bezklíčového vstupu a startu, které neodolají primitivnímu a levnému útoku téměř u každého vozu. A fakt, že prodat ukradené auto jako celek není rozumně možné, nakonec také nevadí - však vůz se dá rozebrat a za náhradní díly prodávané na internetu, na vrakovištích nebo v menších opravnách se dá vydělat ještě víc. A tak krádeží touto cestou, s tímto cílem neustále přibývá.

Konce některých aut jsou velmi neveselé a jeden z nich teď můžete vidět před sebou. Jednomu z obyvatelů činžovního domu v nizozemském Haagu se zdálo být podezřelé, že soused má ve sklepě uloženou řadu automobilových komponentů, a tak zalarmoval policii. Tak se rozhodla sklep prohledat a byla tak překvapena, že o tom musela vydat tiskovou zprávu. Ze sklepa totiž po dílech postupně vynosila kompletní VW Golf, který, jak záhy zjistila, byl nedávno ukraden.

Na přiložených snímcích můžete vidět už většinu dílů zpět na božím světle a je to svérázná podívaná. Jsou tu vážně všechny části vozu - panely karoserie, světla, kola, výfuk, části interiéru... Z dílů ze sklepa by se pořád dalo poskládat kompletní auto, jen skelet karoserie chyběl - do sklepa se už nevešel.

Kdo Golf ukradl a ve sklepě jej skladoval, policie zatím nezveřejnila, stejně jako není jisté, proč se někdo rozhodl „vůz” (spíše ex-vůz...) skladovat právě zde. Nedalo se přece čekat, že by si takové spousty dílů nikdo nevšiml a zloději se běžně snaží co nejrychleji zbavit. Možná na to tento šel jinak a chtěl si auto postupně rozprodat na díly ze sklepa. Pokud to byl jeho plán, nevyšel.


Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly - 1 - VW Golf rozebrany na dily sklep 01Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly - 2 - VW Golf rozebrany na dily sklep 02Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly - 3 - VW Golf rozebrany na dily sklep 03Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly - 4 - VW Golf rozebrany na dily sklep 04Policie objevila ve sklepě činžovního domu celý VW Golf rozebraný na díly - 5 - VW Golf rozebrany na dily sklep 05
Vskutku bizarní pohled se naskytl haagským policistům, když zareagovali na oznámení občana o podezřele koncentraci náhradních dílů ve sklepě souseda - ten skrýval skoro kompletní VW Golf

Zdroj: Politie Den Haag

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama