Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina

Poslední, 918. kus hyper-hybridu Porsche 918 Spyder si našel svého majitele v průběhu listopadu. Automobilka plánuje i nástupce, ale ne hned.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina

11.12.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Poslední, 918. kus hyper-hybridu Porsche 918 Spyder si našel svého majitele v průběhu listopadu. Automobilka plánuje i nástupce, ale ne hned.

Zprávy o tom, že vozů Porsche 918 již k prodeji mnoho nezbývá, se ze Zuffenhausenu ozývaly poměrně pravidelně. Vzpomeňme třeba na ani ne dva měsíce staré prohlášení, že je téměř vyprodáno. O pár týdnů později vedení automobilky ohlásilo, že do konce roku budou všechny Spydery pryč. Nyní snad vidíme konec podobných snah podpořit prodeje tohoto hypersportu - Porsche říká, že je kompletně vyprodáno.

Všech 918 Spyderů, které bylo v plánu vyrobit, již má svého majitele, avšak ne všechny ještě jsou vyrobené - automobilka na nich bude pracovat minimálně do léta roku 2015, jak uvedla již dříve. Nyní se otevírá čekací listina pro případ, že by některý zájemce z těch, kteří své auto ještě nedostali a nezaplatili, vycouval. Osmnáctimilionová základní cena zůstává.

Poslední 918 Spyder se údajně prodal v listopadu, zpráva o vyprodání tedy není zas tak nová, Porsche si jen dávalo trochu načas s jejím zveřejněním. Hlavním trhem pro tento hybridní hypersport bylo USA, kam také zamíří 297 exemplářů. V Německu zůstane údajně asi stovka a stejný počet zamíří do Číny. Zbylých zhruba 400 kusů se rozprchne do zbytku světa. Když už jsme u čísel, nabízí se také srovnání s ostatními dvěma hyper-hybridy: jak McLaren P1, tak i LaFerrari byly vyprodány velmi rychle. Také jich ale bylo k mání jen 375, resp. 499 kusů.

„Vždycky jsem byl přesvědčen, že vyprodáme. Co je nejvíce uspokojující, je to, že se prodeje zvyšovaly s tím, jak recenze potvrzovaly námi slibované kvality auta,” uvedl Wolfgang Hatz, šéf vývoje u Porsche. „Začali jsme s tím, že na věc půjdeme trochu jinak než konkurence, že postavíme auto, které je extrémní výkony i efektivitou a dokázali jsme, že můžeme dosáhnout obého. Naši zákazníci nyní vědí, že jsme připraveni na cokoliv, co před nás budoucnost postaví,” dodal.

Rozhovořil se i na téma nástupce. Nezačnou prý s jeho výrobou hned, ale ani nebudou otálet dvacet let. „Když stavíte takové auto, hodně se toho naučíte,” komentoval Hatz. Dodal také, že doufá, že inženýři budou své nově nabyté zkušenosti nyní využívat v další práci pro Porsche. Jaký bude nástupce, je zatím těžké spekulovat; co bohužel očekávat asi nemůžeme, je uječený desetiválec a manuální šestikvalt jako v Carreře GT.


Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 1 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 01Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 2 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 02Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 3 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 03Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 4 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 04Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 5 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 05Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 6 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 06Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 7 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 07Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 8 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 08Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 9 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 09Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 10 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 10Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 11 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 11Porsche 918 Spyder konečně hlásí vyprodáno, otevírá se však čekací listina - 12 - Porsche 918 Spyder oficialni nove stylove 12
Porsche 918 Spyder na fotografiích z loňského září

Zdroj: Autocar

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama