-

Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe

Přeplňované modely prodané v zámoří od září do října dostaly do vínku vadný díl způsobující únik paliva. Jak je tomu u evropských verzí, zatím nevíme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe

28.12.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Přeplňované modely prodané v zámoří od září do října dostaly do vínku vadný díl způsobující únik paliva. Jak je tomu u evropských verzí, zatím nevíme.

Pro Ferrari éra přeplňovaných motorů nezačíná zrovna nejlépe, severoamerická divize totiž aktuálně povolalo zpět do servisů všechny exempláře modelu California T vyrobené v období mezi 8. zářím a 11. listopadem. Důvodem je snížení tlaku v palivovém potrubí, které správně nepřiléhá k plnícímu potrubí palivové pumpy. Díky tomu může dojít k úniku paliva a tedy vzniku požáru.

Italská automobilka již agentuře NHTSA danou závadu potvrdila a uvedla, že daný problém má na svědomí vadný komponent dodaný subdodavatelem. Svolávací akce začala již 14. prosince, přičemž do servisů musí 185 v zámoří prodaných kusů. O vozech určených klientele mimo USA se zatím zdroje nezmiňují, nelze ale příliš předpokládat, že by automobilka používala specifické komponenty jen pro USA, jakkoli ani vyloučit to v tuto chvíli nelze.

Pro divizi Ferrari North America Inc. jde již o druhou svolávací akci, která letos proběhla. Ta první přitom byla spojena s vadnými airbagy Takata, přičemž v tomto ohledu muselo zpět do servisů hned 800 exemplářů. Je však třeba dodat, že obě závady nejsou nikterak propojeny, přičemž zmiňovaný problém s palivovým potrubím samozřejmě nesouvisí ani s nahrazením atmosférických motorů přeplňovanými.

My pak jen dodáme, že všech 50 amerických dealerů italské automobilky prozatím nemůže prodávat modely California T až do nahrazení vadného komponentu. Samotným zákazníkům pak logicky v servisu nebude v rámci svolávací akce nic účtováno.


Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 1 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 01Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 2 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 02Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 3 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 03Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 4 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 04Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 5 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 05Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 6 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 06Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 7 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 07Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 8 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 08Přeplňovanému Ferrari California T hrozí požár a musí do servisů. Zatím v Americe - 9 - Ferrari California T 2014 oficialni sada 09
Ferrari California T musí v Americe zpět do servisů, kvůli problémům s palivovým potrubím

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše