Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Range Rover Evoque Cabrio nakonec nebude, ze hry je i další edice typu Victoria Beckham
6.4.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Příznivci větru ve vlasech si nakonec budou muset vystačit s targou, příznivci Spice Girls pak zřejmě leda s výrobky jiné automobilové značky.
O Range Roveru Evoque se obvykle píše jen v superlativech. Tedy ne snad proto, že by šlo o tak úchvatné auto, ale proto, že s ním Land Rover slaví neobyčejné obchodní úspěchy, které rád připomíná v každé druhé tiskové zprávě. Občas se ale Britům také něco nepodaří a právě o dvou případech tohoto ražení dnes bude řeč.
Prvním je Evoque Cabrio, který se coby koncept představil loni v Ženevě. Mluvilo se o jeho výrobě, doteď se ale v tomto směru nic nestalo a i šéf designu značky Gerry McGovern se k jeho budoucnosti nedávno vyjádřil celkem zdrženlivě. Tehdy se ale v kontextu s řečeným mělo zato, že kabriolet bude, akorát ne hned, jenže nejnovější informace kolegů z Car & Driver hovoří o jiném scénáři. Podle jejich zdroje kabrio nejenže nebude hned, nebude vůbec a místo něj automobilka přijde jen s jakousi targou se stahovacím vrchním dílem střechy po vzoru Citroënu DS3 Cabrio a jemu podobných výtvorech.
Příznivci větu ve vlasech tak úplně neostrouhají, koncept čistého kabrioletu ale prostě míří k ledu. Proč? Nic není oficiální, spekuluje se ale o tom, že kompletně chybějící střecha příliš narušovala specifické linie vozu a u vybraného vzorku zákazníků se nesetkala s patřičnou odezvou. Proto automobilka takové řešení zavrhla a „více vzduchu” pustí dovnitř vozu jiným způsobem.
Co dalšího se nepovedlo? Spice Car neboli Evoque v edici Victoria Beckham. Podle informací Car & Driver už v budoucnu nemáme očekávat žádnou edici podobného typu, neboť tento model si navzdory zdánlivě nekonečné popularitě Evoqu mnoho zákazníků nezískal a Land Rover jej má plné sklady. Není divu, dva miliony korun jsou za trochu odlesku slávy bývalé Spice Girl přece jen hodně...










Standardnímu Evoque se daří...




kabriolet se ale ukázal být ránou vedle.






A edice Victoria Beckham rovnou výstřelem do prázdna...
Zdroj: Car & Driver
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Novou generaci jednoho z nejprodávanějších Mercedesů odhalil únik a vypadá překvapivě „normálně”
dnes
Nikdy s elektromobilem: Prchající podezřelý ujel policejním autům i helikoptéře, pak zastavil pro benzin a ujížděl dál
dnes
Pohled do nitra motoru BMW za chodu, když točí 14 tisíc otáček, je fascinující. Z kmitání pružin ventilů vám půjde hlava kolem
včera
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nový levný kombík Lady dostal další levnější verzi, lacině aspoň nejen vypadá
29.6.2026
Zprávy o tom, jak elektromobily jedou, když v Evropě prodejně drtí čistě benzinová auta, jsou už vážně jen pohádky pro malomyslné
29.6.2026
Pokud vám lidé preferující manuální převodovky přijdou bystřejší, není to náhoda. Ruční řazení zaměstnává části mozku, které s automatem zakrní
29.6.2026
Jediná v Česku nikdy nechtěná bazarová Škoda se dá koupit sotva jetá. Nechcete ji? Však je to dieselový kombík
30.6.2026
BMW poprvé ukázalo tvář nové X5 a je to něco. Nese kříž za každou tunu své hmotnosti a ještě něco k tomu
30.6.2026
Živá témata na fóru
- IT poradna 07.29. 15:00 - mattonecz
- Mobilní telefony a vše okolo mobilních komunikací 07.28. 21:42 - mattonecz
- Chlubítko univerzální 07.28. 12:29 - pavproch
- Detektory policejních radarů 07.27. 21:32 - řidičBOB
- Onboard videa 07.27. 21:25 - řidičBOB
- Politický koutek 07.27. 14:03 - jerry
- Zajímavé nabídky / slevy 07.27. 11:58 - mattonecz
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.26. 19:34 - jerry
