Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám

Pokud byste čekali, že slavný a jistě velmi bohatý moderátor sáhne při koupi nového vozu leda po některé ze silných novinek, mýlili byste se.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám

21.10.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Pokud byste čekali, že slavný a jistě velmi bohatý moderátor sáhne při koupi nového vozu leda po některé ze silných novinek, mýlili byste se.

O Richardu Hammondovi je známo, že Porsche „může”. Moderátorská hvězda mnoha pořadů, nejvíce pak Top Gearu a The Grand Tour, jich vlastnila nespočet a mezi nimi i poslední generaci ostré 911 GT3 RS. Tu Hammond letos v květnu prodal s cílem nahradit ji manuální GT3 po faceliftu. Takže už dorazila? Ne tak docela.

Nevíme, kdy přesně novou GT3 dostane, dodávky verze s ručním řazením začaly teprve před pár týdny. Její budoucí spolubydlící v Hammondově garáži ale známe předem, neboť se s ní sám pochlubil Marku Webberovi (ano, tomu Marku Webberovi, ex-pilotovi F1) a ten zmínku o ní vystavil na komunitním webu Drive Tribe.

Volba je to docela překvapivá, neboť padla na 911T z roku 1969. To je původní 911 ve své druhé evoluci, ovšem v základním provedení. To znamená jen 125 koní pod kapotou z motoru o objemu 2,2 litru, ovšem už tehdy šestiválcového boxeru. To nezní jako mnoho, v autě vážícím skoro přesně 1 tunu to ale nebylo málo. Navíc tu máme vzduchové chlazení, manuální řazení a žádné moderní vymoženosti, takže... není divu, že Hammond je z vozu nadšen pro to, jak dokáže vtáhnout řidiče do děje.

Prý se stal jeho třetím majitelem a na tachometru má něco přes 88 tisíc kilometrů. A i když jej můžeme vidět jen zvenčí, vypadá velmi zachovale. Však se na to podívejte sami. Nám nezbývá než pogratulovat - jak lépe si zkrátit čekání na novou GT3 než originální 911, která je mimochodem na rok stejně stará jako sám Hammond...


Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám - 1 - Richard Hammond nove auto Porsche 911T 01Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám - 2 - Richard Hammond nove auto Porsche 911T 02Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám - 3 - Richard Hammond nove auto Porsche 911T 03Richard Hammond ukázal své nové auto. Má 125 koní a je staré jako on sám - 4 - Richard Hammond nove auto Porsche 911T 04
Hammond má z nového přírůstku do jeho garáže zjevně radost

Zdroj: Drive Tribe

Petr Miler

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama