- -

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí

I když šlo o snad nejdražší nabídku ojeté 911 GT3 RS, Hammondovo vlastnictví udělalo své. Úbytek v garáži si ale velmi rychle vynahradil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí

18.5.2017 | Petr Miler | 5 příspěvků

I když šlo o snad nejdražší nabídku ojeté 911 GT3 RS, Hammondovo vlastnictví udělalo své. Úbytek v garáži si ale velmi rychle vynahradil.

Před třemi týdny jsme psali o tom, že Richard Hammond prodává své milované Porsche. Už spojení slov „milovat” a „prodat” v jedné větě zní zvláštně, v jeho případě ale má rozlučka s autem, na které dosud pěl jen chválu, velmi dobrý důvod - GT3 RS s povinným automatem PDK bude nahrazena faceliftovanou GT3 s manuální řazením. A tu bude jistě milovat ještě více.

Bývalému moderátorovi Top Gearu a současné hvězdě The Grand Tour ale náhrada dorazí nejdříve za pár měsíců, které chtěl „Hamster” využít k tomu, aby dosavadní GT3 RS dobře prodal. Jenže i když na ni nasadil opravdu vysokou cenu, nového majitele si vůz našel velmi rychle.

Nevíme, kdy přesně k prodeji došlo, na webu firmy, která vozu nového majitele hledala, svítilo už 12. května „Prodáno”. Stejně tak nevíme, jestli šel vůz do světa za požadovaných 7,4 milionu Kč, které z Hammondovy GT3 RS dělaly nejdražší ojetý exemplář tohoto typu široko daleko, ale možné to je - slavný první majitel dělává s cenou divy. K prodeji na každý pád došlo dříve, než sám Richard čekal, a tak se rozhodl koupit si místo svého miláčka něco zajímavého už teď.

Ne, GT3 to vážně není, na to je moc brzy, jde ale o něco možná ještě zajímavějšího. Prodej RS přiměl Hammonda k tomu, aby sáhl po voze, po němž podle svých slov už půl roku pokukoval - Lotusu Esprit 350 Sport. To je další velmi vzácný stroj, který byl vyrobený v pouhých 50 kusech až na sklonku životního cyklu tohoto slavného modelu. Přišel v roce 1999 s výkonem (to byste neuhodli) 350 koní pod kapotou, o který se staral atmosféricky plněný motor V8, k tomu ale dostal spoustu drobných specifik.

Má mimo jiné nižší a tužší podvozek, posílené brzdy, hořčíková kola přítlačné či křídlo z karbonu (v době, kdy karbon bylo „něco”, jak připomíná sám Hammond), alcantarou čalouněná sedadla s modrými prvky a také modře lakované kryty vaček. „Ano, to je hodně, hodně hloupé, ale miluji to,” říká k poslednímu zmíněnému specifiku svého nového stroje slavný moderátor.

Za kolik přesně vůz koupil, není známo, ale i když jde o celkem výjimečný stroj, jeho cena se ani zdaleka neblíží prodané GT3 RS - tu a tam se objeví v prodeji jeden z exemplářů s cenou okolo 1,1 milionu Kč. Ostatně, tento Lotus - jako skoro všechny z té doby - je vyhlášen svou omezenou spolehlivostí, na její projevy ale zatím nový majitel nenarazil. O voze říká jen to, že jej koupil velmi špinavý, a možná i proto s ním doma nesklidil velký úspěch.

„Ani nečekám, že se bude každému líbit. Má žena, například, ho nenávidí. To samé moje nejstarší dcera. A také ta nejmladší,” říká o nejnovějším přírůstku do své garáže Hammond. A sluší se připomenout, že dvě dcery jsou všechny jeho děti. Možná i proto zatím auto svěřil firmě, která se běžně stará o jeho výjimečné vozy, aby dala Lotus dokupy alespoň po vizuální stránce. Než se tak stane, Hammond zveřejnil jen pár fotek vesměs špinavého auta a říká, že lépe nám jej přiblíží později.

I tak ale popsal a nafotil svou zkušenost právě s předáním vozu „do čištění”, která je sama o sobě úsměvná. „Jejich obličeje říkaly vše. Když jsem viděli majitele, jak před svým luxusním skladem plným Bugatti (odtud ona fotka Chironu - pozn. red.), McLarenů a Pagani číhá na můj Lotus, bylo vidět, že se necítí ve své kůži,” říká jistě s nadsázkou Hammond. Jeho auto jistě není obyčejné ani nezajímavé a můžeme se jen těšit, až nám svou „pětku” (je to 5. kus z oněch 50 vyrobených) ukáže pořádně. Nezajímavé pohledy - natož pak svezení - to jistě nebudou...

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 1 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 01Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 2 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 02Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 3 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 03Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 4 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 04Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 5 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 05
Richard Hammond si koupil nové auto, vzácný Lotus Espirt 350 z konce 90tých let minulého století

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 6 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 06Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 7 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 07Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 8 - Lotus Esprit 350 Sport Richard Hammond 08
I z fotek je patrné, že přijetí vozu do „čistírny” bylo poněkud komické

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 9 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 01Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 10 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 02Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 11 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 03Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 12 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 04Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 13 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 05Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 14 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 06Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 15 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 07

Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 16 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 09Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 17 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 10Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 18 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 11Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 19 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 12Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 20 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 13Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 21 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 14Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 22 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 15Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 23 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 16Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 24 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 17Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 25 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 18Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 26 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 19Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 27 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 20Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 28 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 21Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 29 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 22Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 30 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 23Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 31 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 24Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 32 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 25Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 33 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 26Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 34 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 27Porsche slavného moderátora je prodané. Už má „náhradu”, žena i dcery ji nenávidí - 35 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 28
Hammondova GT3 RS už je prodaná, přes velmi vysokou cenu

Zdroj: Drive Tribe

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama