- -

Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu

Své milované auto běžně neprodáváte, pokud nemusíte a Richard Hammond opravdu nemusí. Pokud tu tedy není jiné, které můžete milovat ještě více.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu

22.4.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

Své milované auto běžně neprodáváte, pokud nemusíte a Richard Hammond opravdu nemusí. Pokud tu tedy není jiné, které můžete milovat ještě více.

Richard Hammond, bývalý moderátor Top Gearu a nyní jedna z The Grand Tour, je známý svou láskou k autům značky Porsche. Ví se, že nějaká vlastnil, o poznání méně je ale známo, že dosud byl majitelem modelu 911 GT3 RS, kterým loni v dubnu nahradil jeho „standardní” GT3, protože... 500 koní. RS mu ale moc dlouho nevydrželo, nyní se objevilo v prodeji.

To je poněkud zarážející, neboť snad při jediné medializované příležitosti, kdy se o svém vlastnictví tohoto auta podrobněji zmínil, mluvil o tom, že jej miluje. A dá se to pochopit, je to jedno z nejlepších Porsche vůbec, okruhový bijec, který může i na silnice. Pro milovníka vozů této značky je to skoro ideální volba a že jej Hammond miloval, dosvědčují i přiložené loňské fotky - aby někdo garážoval auto ve stanu, to už musí být opravdu člověk, který s autem dýchá.

Přesto je této lásce konec, neboť vůz se objevil v prodeji u britského dealera Romans International. Víme od něj bezpečně, že to je on, i když se o tom prodávající veřejně nezmiňuje. Hammond si prý přál, aby auto nebylo nabízeno jako „celebrity car”, ale prostě jako auto, které si někdo koupí kvůli jemu samotnému a bude s ním jezdit, jak se patří, nikoli jej „sušit” v garáži jako budoucí cennost prodávanou třeba v době, kdy se Hammondovy dny na tomto světě naplní. Už to je hezké, ale je to jen začátek příběhu.

Onen anonymní prodej už je dnes minulostí, ostatně podezřelá he už cena - i na té je znát, že tohle auto není jedna z mnoha GT3 RS. Nabízena je za 229 950 liber, tedy asi 7,4 milionu Kč. To je více než za kterékoli jiné Porsche 911 GT3 RS, které nyní lze koupit v Evropě s kilometráží jakkoli blízkou 1 110 mil (necelých 1 800 km na tachometru), které Hammond s tímto strojem najel. Moc si tedy nesjel, ale GT3 RS není vůz, který byste používali na denní ježdění do práce, krom toho Richard H. není zrovna člověk, co by měl o jiná auta nouze.

Specifikace jeho stroje je neskromná, ani ten obyčejně vypadající lak není obyčejný - je to na zakázku namíchaná barva Sport Classic Grey. Jsou tu také karbon-keramické brzdy, měnitelná světlá výška přídě a spousta dalších věcí, za které se u Porsche platí majlant. Teď jde ale z domu a člověk se nutně musí ptát, proč? Peníze Hammond nepotřebuje, auto miluje, najel s ním ani ne 2 000 km, mělo ho rok a doma má (některé jsou vidět i na fotkách) spoustu dalších „zbytečných” vozů, tak proč by nemohl garážovat jeden navíc.

Zní to trochu macešsky, ale důvod je prostý - Hammond chce zase GT3. Možná i proto, že pro běžné ježdění je přece jen vhodnější, ale především chce tu faceliftovanou, protože je znovu nabízena s manuálním řazením. A to docela obdivuhodný důvod, proč poslat do světa milovanou GT3 RS - ta se znovu s manuálem dělat nebude. Hammond tak docela slušně reflektuje změnu uvažování samotného Porsche, neboť dá přednost o něco pomalejšímu stroji (i když GT3 po faceliftu bude zřejmě velmi blízko dosavadnímu RS) a většímu zapojení řidiče. Víme, že si na novinku počká do září, je ale objednaná a své milované RS chce v mezičase přepustit někomu jinému. Tak pokud máte zájem a nevadí vám automat...

Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 1 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 01Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 2 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 02Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 3 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 03Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 4 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 04Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 5 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 05Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 6 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 06Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 7 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 07
Když se nechával Hammond loni se svou RS zvěčnit, říkal, že ji miluje

Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 8 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 08
Zde vůz na fotce z loňského dubna, kdy byl pořízen

Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 9 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 09Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 10 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 10Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 11 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 11Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 12 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 12Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 13 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 13Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 14 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 14Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 15 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 15Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 16 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 16Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 17 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 17Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 18 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 18Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 19 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 19Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 20 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 20Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 21 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 21Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 22 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 22Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 23 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 23Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 24 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 24Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 25 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 25Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 26 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 26Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 27 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 27Slavný moderátor prodává své milované Porsche. Důvod je hodný obdivu - 28 - Porsche 911 GT3 RS Richard Hammond prodej 28
Teď si hledá nového majitele, GT3 s manuálem si také zaslouží trochu lásky

Zdroj: Romans International

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama