Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte

I když to statistiky nehodovosti nepotvrzují, dle ostatních řidičů patří řidiči dodávek mezi ty úplně nejhorší. Soudě podle tohoto případu mohou mít i pravdu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte

8.10.2018 | Petr Prokopec

I když to statistiky nehodovosti nepotvrzují, dle ostatních řidičů patří řidiči dodávek mezi ty úplně nejhorší. Soudě podle tohoto případu mohou mít i pravdu.

Na sklonku minulého týdne přišla britská služba GoCompare s žebříčkem konstatujícím, v jakých autech jezdí nejhorší řidiči podle názoru samotných motoristů. Smutné vítězství si připsali šoféři BMW, hned druhou příčku ale obsadili šoféři Fordu Transit a bílých dodávek obecně. Vypadá to jako předsudek, prototže podle statistik jsou účastníky nehod 3,8krát méně častěji než řidiči osobních aut. Při pohledu na incident, jenž se před pár dny odehrál v Londýně, se tomu ale nechce příliš věřit.

Vskutku kuriózní nehoda se odehrála ve středu okolo poledne, kdy řidič Fordu Transit nejprve pomalu couval, než během této činnosti naplno sešlápl plynový pedál. Co přesně jej přitom k tomu vedlo, zatím nebylo zjištěno. Zvláště když jen pár metrů za jeho zády protékal Wenlock Basin, součást sítě kanálů Regent Cannal. Mezi ním a dodávkou pak navíc stála replika Porsche 356 Speedster.

Stalo se tedy nevyhnutelné a z modravého roadsteru se během pár sekund stal netradiční říční člun. Ačkoliv se replika klasického Porsche, jež se jako nová prodává za 29 950 GBP (asi 870 tisíc Kč), nepotopila,Kevin Cauldwell, majitel dealerství AutoVero, jemuž vůz patřil, mluví o totálce. A dodává, že vše nakonec mohlo dopadnout ještě daleko hůře, neboť řidič dodávky málem shodil do vody i klasický Mercedes.

„Byl jsem s mechanikem zabývali jsme se opravovaným Ferrari. Poté jsem ale uslyšel podivný zvuk, a když jsem obhlédl situaci, zjistil jsem, že Porsche je ve vodě,“ uvedl Cauldwell. A dodal, že „šlo o skladový vůz. Nyní je v kanále a spousta lidí teď intenzivně přemýšlí nad tím, jak jej dostaneme ven.“ Zrovna tato činnost ale nakonec až tak náročná nebyla, na rozdíl od vyřízení pojistné události.

„Nikdy jsem neuplatňoval nárok podobný tomuto, a pochybuji, že ještě někdy budu,“ zmínil Cauldwell. Speedster je přitom na odpis, jakkoliv po vytažení z vody vypadá pomalu netknutě. Odtahovka přitom musela snížit nájezdovou rampu až téměř na hladinu, nicméně nakonec se její obsluze povedlo zadní nápravu zaháknout. A jak je patrné ze snímků, na dně kanálu nakonec neskončila ani registrační značka.


Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 1 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 01Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 2 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 02Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 3 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 03Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 4 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 04Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 5 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 05Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 6 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 06Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 7 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 07Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 8 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 08Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 9 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 09Řidiči bílých dodávek jsou možná opravdu jedni z nejhorších, které na silnici potkáte - 10 - Porsche 356 Speedster replica ve vode 10
Replice Porsche 356 Speedster již nepomůže ani vysušení, vylovení a odbahnění. Poté, co jej srazil nepozorný řidič dodávky do vody, je na odpis

Zdroj: Unbound@Twitter

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše