Reklama

Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video)

Těžko říci, co přesně se tady mohlo stát, řidiči to na každý pád bylo fuk. Souboj nevzdal a pokračoval v cestě, zřejmě až do sebezničení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video)

13.5.2017 | Petr Miler | 11 příspěvků

Těžko říci, co přesně se tady mohlo stát, řidiči to na každý pád bylo fuk. Souboj nevzdal a pokračoval v cestě, zřejmě až do sebezničení.

Severní smyčka Nürburgringu je pozoruhodné místo. Nejen pro řidičské radosti, které tam lze zažít, ke spatření jsou jsou na tomto místě i rozličné bizarnosti. Některé jsme vám mohli nedávno ukázat v jednom sestřihu, dnes tu máme něco, co si koleduje o zařazení do dalšího z nich, neboť i tohle je věc, která se hned tak nevidí.

Zajímavé je už vidět na Nordschleife auto - v tomto případě BMW řady 3 generace E46 - s ruskou registrací. Tohle místo je opravdu „daleko od Moskvy” a i když ruská registrační značka nemusí nutně znamenat, že se na okruh někdo před pár dny vydal „po svých” z širé Rusi, neobvyklý zjev je to v každém případě. Kdyby ale šlo jen o to.

Vůz zde vidíme v ostré akci, při níž se snaží sekundovat před ním jedoucímu, též podobně staršímu Renaultu Měgane RS. Proč ne, ovšem jaké je překvapení, když vůz v Brünnchenu ukáže levé zadní dveře, které nedrží zavřené. To se může stát, viděli jsme je i úplně odlétnout, jenže tohle není závodní speciál a tohle není závod. Jde o normální turistické jízdy, při nichž bychom čekali, že řidič po podobném defektu zpomalí či na vhodném místě zastaví a pokusí se s tím něco dělat.

Ne tak tento Rus. I s autem s odstávajícími dveřmi, které brzy začaly ztrácet svou interiérovou výplň, pokračoval v cestě, jako by se nechumelilo. A nikoli pomalu, ale pořád stejně ostře. To nedává moc velký smysl, a tak se musíme ptát, o co tu šlo. Nechtěl snad prohrát? Nebo jde o prvek aktivní aerodynamiky? Nebo pokus o odlehčení vozu za jízdy ve vrcholné fázi souboje (jsme už kousek před cílem)? Či snad vědeckou práci, při které zkoumal, zda souboj o otevření resp. zavření dveří vyhrají odstředivé síly nebo aerodynamický odpor?

Je tu spousta otázek a málo odpovědí. Podívejte se na to sami a... třeba nějakou odpověď naleznete.

Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 1 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 01Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 2 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 02Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 3 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 03Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 4 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 04Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 5 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 05Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 6 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 06Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 7 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 07Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 8 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 08Ruské BMW 3 se na Ringu začalo rozpadat, když nahánělo Renault Mégane RS (video) - 9 - BMW 3 E46 ruske rozpat Nordschleife video 09
BMW 3 E46 souboj s Méganem RS zjevně nevydrželo v dokonalé kondici. Ale také tu mohlo jít o něco jiného...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše