Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ruský pilot Ultimy GTR zkusil vydriftovat z kruháče, bokem jel vážně dlouho (video)
2.8.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Výjezd z křižovatky driftem je lákavý a proto se o něj spousta pilotů Mustangů pokouší. Tenhle řidič Ultimy GTR to už asi příště zkoušet nebude.
Ultima GTR je schopné náčiní na okruh, jenže taky umí kousat. Přesvědčil se o tom majitel černého kusu v ruském Krasnodaru, když při výjezdu z kruhového objezdu příliš silně šlápl na plyn. A očividně to nebyl žádný Niki Lauda, protože následkem byla ztráta kontroly nad vozem, výlet na trávník a mezi auta v protisměru.
Pilot měl docela štěstí, protože po chodníku v té době zrovna nikdo nešel, až na paní s taškami, které se ale vůz vyhnul. A v protisměru narazil do bílého Volkswagenu jen lehce a nesmetl ho žádný projíždějící kamion. Nejvážnější poškození je tedy na Ultimě, nejviditelnější jsou poničená kola, která bude nejspíš potřeba nahradit novými. Zraněn nejspíš nebyl nikdo, i když to neumíme potvrdit.
Jaký měla tahle Ultima motor, nám také není známo. Tyto vozy se prodávaly buď smontované, nebo jako kity, které si zručnější zákazníci mohli postavit sami a dovnitř namontovat motor dle svého uvážení. Doporučovány byly např. osmiválce Chevy, které mohou mít v podstatě cokoliv od 300 do 1 000 koní, podle toho, jaký tlak nastavíte kompresoru.



Příliš velké ambice, nebo jen necitlivá noha?
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
První elektrické Ferrari konečně předvedlo svůj zvuk, je to také slušný bizár
před 5 hodinami
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
včera
Skutečné Bugatti vyzvalo na souboj dvacetkrát levnější „Bugatti pro chudé”. Opravdu to nemělo dělat
25.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Číňané začali za cenu Škody Superb prodávat auto se vzhledem Ferrari, které je rychlejší než samotné Ferrari
29.4.2026
VW chce s novým Golfem navázat na jednu ze svých největších legend, jejích kvalit ale stěží dosáhne
29.4.2026
Číňané ukazují, co je to China Speed, hotový Freelander ukázali měsíc po konceptu i bez Land Roveru
29.4.2026
Ani Kaliforňané nekupují elektromobily, pokud jim je z velké části neplatí někdo jiný
29.4.2026
Živá témata na fóru
- Onboard videa 05.28. 16:45 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.28. 16:21 - Truck Daškam
- Rychlodotazy 05.28. 15:42 - mattonecz
- VZKAZY 05.28. 15:30 - pavproch
- whitelist & blacklist 05.28. 13:33 - pavproch
- Kdo má přednost? 05.28. 07:50 - Truck Daškam
- BMW Divize 05.27. 16:51 - pavproch
- Koníci z Maranella obecně 05.27. 09:12 - Vrooom
