- -

Škoda Kodiaq Coupe na první oficiální ilustraci, jako Vision E pojede na elektřinu

Tuzemská novinka míří podle očekávání na autosalon v Šanghaji. Spojuje design inspirovaný českými křišťálem, elektrické ústrojí a platformou MEB.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Kodiaq Coupe na první oficiální ilustraci, jako Vision E pojede na elektřinu

23.3.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Tuzemská novinka míří podle očekávání na autosalon v Šanghaji. Spojuje design inspirovaný českými křišťálem, elektrické ústrojí a platformou MEB.

Mladoboleslavská automobilka aktuálně poslala do světa dalších z tiskových zpráv, jež dopodrobna rozpitvává téma designového jazyka. Spíše než slova o inspiraci českými skláři a českým křišťálem nás přitom zaujala doprovodná ilustrace a s ní spojené označení „Vision E“. Je více než jisté, že se jedná o dlouho proklamovaný Kodiaq Coupe, který bude určen primárně čínskému trhu.

Značka by samozřejmě tuto variantu velmi ráda nabízela také v Evropě, vyřešit však musí zásadní problém, kterou je nedostačující výrobní kapacita. Závod v Kvasinách, kde se montuje základní Kodiaq, má na starosti také produkci Seatu Ateca. Od druhé poloviny letošního roku tam navíc bude vznikat také druhá generace Škody Yeti, vlastně první generace Karoqu.

Kdy a zda Kodiaq Coupe do Evropy dorazí, to je ve hvězdách. Proto se soustřeďme na koncept Vision E, který s ohledem na zaměření na čínský trh můžeme naživo očekávat příští měsíc na autosalonu v Šanghaji. Tato lokace nás přivádí pod kapotu, kde lze očekávat elektrické pohonné ústrojí.

Škoda již před časem oznámila, že koncept jejího prvního elektromobilu máme očekávat právě v Šanghaji. Elektrický pohon naznačuje i název studie Vision E. Použita bude koncernová technika, dá se tak předpokládat, že namísto platformy MQB základního, až sedmimístného SUV bude použita architektura MEB.

Vše ale prozatím berte jako spekulace, byť více než pravděpodobné. Dále ale již nebudeme zbytečně tápat ve tmě, ostatně Škoda nám dozajista velmi brzy naservíruje další upoutávku. Ta by přitom mohla odhalit více než jen linii střechy a přední a zadní diodové světlomety inspirované již zmiňovaným trojúhelníkovým tvarem českého křišťálu.

Škoda Kodiaq Coupe na první oficiální ilustraci, jako Vision E pojede na elektřinu - 1 - Skoda Vision E 2017 prvni foto
Koncept Vision E, který se ukázal na prvním snímku, je předzvěstí Škody Kodiaq Coupe

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama