- -

Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace)

Chystaná novinka sice hodlá nabízet více emocí, zároveň se ale nemůže vzdát tradiční funkčnosti a praktičnosti. I proto by mohla vypadat takto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace)

7.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Chystaná novinka sice hodlá nabízet více emocí, zároveň se ale nemůže vzdát tradiční funkčnosti a praktičnosti. I proto by mohla vypadat takto.

Před pár týdny mladoboleslavská automobilka oficiálně potvrdila to, o čemž si šuškali ptáci na střeše ještě předtím, než odlétli do teplých krajin. Tedy, že stylové SUV kupé nebude určeno jen pro čínský trh, ale že dorazí také do Evropy. Je přitom nabíledni, že základem pro tuto novinku bude nedávno odhalený Kodiaq, který se dočká hlavně vizuálního přepracování.

Jednu z možných podob tohoto vozu nám před pár dny naznačila neoficiální ilustrace, na které byly výrazným způsobem přepracovány zadní partie a linie střechy. Dá se předpokládat, že přesně do těchto míst sáhne i Jozef Kabaň a jeho designový tým, nicméně až tak radikální svažování střechy, jaké ukazovala zmiňovaná retuše, se nezdá být příliš reálným.

Ačkoliv Škoda hodlá více vsázet na emoce, stále se musí držet i tradičních hodnot, tedy funkčnosti a praktičnosti. S těmi přitom mnohem více koresponduje nová ilustrace, za jíž je zodpovědný „automobilový manipulátor“ Theo Chin. Ten se v rámci zádě držel relativně při zemi a koncový sloupek i okno zešikmil menší měrou.

Na druhou stranu tu ovšem máme agresivnější čelní partie či zadní difuzor, které Kodiaq Coupe stěží dostane. A opomenuty jsou i duální čelní světlomety, s nimiž je naopak nutné počítat, neboť se stávají novým poznávacím znamením všech modelů Škody. Ilustraci tedy považujte jen za další vodítko k věcem budoucím, nikoliv bernou minci.

Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace) - 1 - Skoda Kodiaq Coupe novy render 01Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace) - 2 - Skoda Kodiaq Coupe novy render 02
Nová neoficiální ilustrace Škody Kodiaq Coupe se drží více při zemi stran střechy, reálná příď ale bude dozajista jiná

Škoda Kodiaq Coupe může vypadat i takto: více Simply Clever, méně kupé (ilustrace) - 3 - Skoda Kodiaq Coupe ilustrace 01
Předchozí pojetí pro změnu výrazně redukovalo prostor na zadních sedadlech, ke kterému taktéž nedojde

Ilustrace: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše