- -

Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace)

Informace o tom, že ze studie Škoda Vision D se stane pětidveřový hatchback Rapid, dala vzniknou jeho počítačové podobě. Je realistická?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace)

8.8.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Informace o tom, že ze studie Škoda Vision D se stane pětidveřový hatchback Rapid, dala vzniknou jeho počítačové podobě. Je realistická?

Uplynulo jen pár dnů od článku potvrzujícím práce na druhé karosářské verzi modelu Rapid a už se můžete podívat, jak by slíbený pětidveřový hatchback mohl přibližně vypadat. Poděkovat za to musíme jednak britském Autocaru, který z vysoce postaveného zdroje mladoboleslavské značky vymámil tuto informaci (konkrétně od Jürgena Stackmanna, šéf prodeje a marketingu automobilky Škoda) a zároveň našemu oblíbenému grafikovi Theovi, který toto téma zpracoval.

Výsledek jeho práce asi není příliš překvapivý, ale to se ostatně od známého vozu s jinak tvarovanou zádí ani nečekalo. Místo stupňovité zádě s protaženým kufrem je zde zkrátka zkosená zadní část, podobně jako u Volkswagenu Golf nebo menší Fabie, tedy přesně tak, jak to člověk ze Škody naznačoval.

Stackmanna zároveň prozradil, že pro českou značku neexistuje dostatečně velký tržní potenciál na výrobu třídveřového hatchbacku, takže Rapid se bude i v dalším provedení držet pětidveřové karoserie. Nová Škoda by nevypadala špatně ani jako třídveřové kupé, nebo spíše dvoudveřový sedan podobný BMW E30, nepředpokládáme ale, že by koncern něco takového dovolil.

Zajímavé je také zamyšlení autora renderů. Theo Chin se domnívá, že Rapid hatchback by se mohl stát poněkud větším nástupcem Fabie a možná by mohl převzít i její jméno. Tento docela troufalý nápad možná nevypadá nesmyslně, ale pravdou je, že by se tím vytvořila poněkud velká mezeru mezi Citigo a typovou řadou Rapid, a proto se nám nezdá příliš pravděpodobný.

Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace) - 1 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 01Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace) - 2 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 02
Rapid hatchback by měl mít záď podobnou Golfu
Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace) - 3 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 03Škoda Rapid hatchback 2013: bude vypadat nějak takto? (ilustrace) - 4 - Skoda Rapid hatchback 2013 render nove 04
Zavržení třídveřového Rapidu znamená, že si na podobnou koncepci můžeme nechat zajít chuť

Ilustrace: Theophilus Chin

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama