Spyker C8 Preliator: nizozemský bojovník se odhaluje, asi zůstane u V8

Znovuzrození značky Spyker bylo dosud spojováno hlavně s elektřinou. První informace a foto ovšem vedou spíše ke klasickému pohonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Spyker C8 Preliator: nizozemský bojovník se odhaluje, asi zůstane u V8

9.2.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Znovuzrození značky Spyker bylo dosud spojováno hlavně s elektřinou. První informace a foto ovšem vedou spíše ke klasickému pohonu.

Zhruba v polovině loňského roku se objevily překvapivé zprávy o návratu nizozemského Spykeru na scénu. Společnost Victora Mullera se totiž nakonec dokázala vyhrabat z bankrotu a díky spolupráci s americkým výrobcem elektrických letadel Volta Volare dokonce začala pomýšlet na to, že by znovu dobyla svět sportovních vozů. Že přitom nejspíše budou dráty a cívky, o tom asi při pohledu na obchodního partnera málokdo pochyboval. Nicméně i přesto nebylo jasné, kdy by se novinka mohla objevit a zda skutečně přepřáhne na elektřinu.

Situace se začala o trochu více rýsovat zhruba před třemi týdny, kdy nizozemská média začala zmiňovat participaci Spykeru na letošní Ženevě. Opět však nikdo nevěděl, zda Muller pouze uspořádá tiskovou konferenci nebo rovnou přejde k odhalení nového modelu. Nyní se ukazuje, že počítat máme s druhou zmiňovanou variantou, neboť na světě je upoutávka firmy lákající na vůz zvaný C8 Preliator, jenž se ukáže právě na výstavišti Palexpo.

Daný snímek je ovšem tím jediným, co se momentálně dostalo do oběhu. Není tedy jasné, zda půjde o produkční verzi či koncept. Dá se ovšem předpokládat, že by mohlo jít o jistou evoluci předchozí studie Venator, k čemuž nás přivádí především překlad názvů obou modelů z latiny. V prvním případě se totiž jedná o lovce, ve druhém - novějším - pak o bojovníka, kterým samotný Spyker evidentně je.

Otazníky se ovšem vznášejí okolo onoho označení C8, jenž v minulosti odkazovalo vždy na 4,2litrový osmiválec od Audi. Tato pohonná jednotka ovšem má časy své slávy již za sebou (zejména kvůli papírové spotřebě), pročež by aktuálně značka musela sáhnout spíše po přeplňovaném čtyřlitru. Možností je samozřejmě i pohonná jednotka jiného výrobce, stejně jako zachování označení bez vazby na motor, z nostalgických důvodů.

Neznámých je tedy i přes přítomnost první fotografie mnoho, nicméně k jejich vytříbení dojde již za pár dnů. Tisková konference značky se totiž má odehrát 1. března ve 14:30. Do té doby se ale nejspíše dočkáme oficiálního virtuálního představení či neoficiálního úniku.


Spyker C8 Preliator: nizozemský bojovník se odhaluje, asi zůstane u V8 - 1 - Spyker C8 Preliator prvni foto
Znovuzrozený Spyker se nakonec v Ženevě skutečně pochlubí novým modelem

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama