Reklama

Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata

Pracovníci odtahovky ve Španělsku postupují tak zdlouhavě a nešetrně, až se z toho člověku chce plakat. Na jeden malý vůz byla potřeba práce dvou lidí po dobu skoro pěti minut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata

2.8.2018 | Mirek Mazal

Pracovníci odtahovky ve Španělsku postupují tak zdlouhavě a nešetrně, až se z toho člověku chce plakat. Na jeden malý vůz byla potřeba práce dvou lidí po dobu skoro pěti minut.

Barcelona je velkým turistickým lákadlem. Hlavní město Katalánska nabízí spoustu atrakcí, k nejznámějším výletním cílům patří Gaudího chrám Sagrada Familia nebo Camp Nou, fotbalový stánek místního slavného fotbalového klubu. Typické symboly města nejsou ale tím jediným, čím přímořské letovisko dokáže zaujmout. Další, o dost méně atraktivní vizitkou se stala nesystematická práce odtahové služby, jejíž záběry nyní kolují po internetu.

Lze jen doporučit vyvarovat se špatného parkování během poznávání Barcelony, následné dění okolo vašeho auta by vám pak mohlo připomínat tragikomedii se špatným koncem. Jednu reprízu natočil ruský návštěvník z okna na mobilní telefon a kdyby znal české příběhy o Patovi a Matovi, asi by si myslel, že je právě svědkem příprav celovečerního filmu na toto téma.

Rychlá rota přijela odtáhnout Mini Cooper z místa pro rezidenty, kde neměl co dělat. V úzké ulici se objevil valník s hydraulikou a dva členové posádky. Jeden z nich vyrazil podepřít malý hatchback hydraulickým zvedákem. Po chvíli našel vhodný díl podvozku, za který auto zvedl do vzduchu. Hned přiskočil kolega a zadkem se opřel o zadní blatník, aby se zadní část vozu vysunula z řady zaparkovaných aut. Za stálého odírání vedlejšího Seatu se jim podařilo na zadní nápravu nasadit nástavce s kolečky.

Pojízdná zadní kola s nástavci stačila k druhému vybočení Mini z řady, aby se dal konečně naložit na plošinu. I u druhého pokusu posloužil hever a zadnice jednoho z pracovníků, který se tentokrát silou zapřel o přední blatník a vytáhnul přední část hatchbacku směrem k odtahovému vozu. Ke vší smůle jim náklad couvnul a opřel se zadním nárazníkem do už zmíněného Seatu.

Po delší chvilce váhání jeden z nešťastníků nasedl do odtahovky a začal najíždět k Mini, aby konečně podrazil jeho přední kola a mohl špatně stojící vozidlo odtáhnout. V ten moment video končí, ale vše důležité bylo natočeno. Naprosto laxní přístup neprofesionální jednotky, která složitě nakládala lehký hatchback se vším všudy skoro 5 minut a ještě přitom odřela nárazníky dvou aut? Ve srovnání s tureckým postupem při tomtéž, který si vyžádá pouhých 40 sekund bez zapojení jediného člověka, je to vážně zoufale neefektivní...

Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 1 - Nesetrny odtah auta Barcelona 01Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 2 - Nesetrny odtah auta Barcelona 02Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 3 - Nesetrny odtah auta Barcelona 03Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 4 - Nesetrny odtah auta Barcelona 04Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 5 - Nesetrny odtah auta Barcelona 05Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 6 - Nesetrny odtah auta Barcelona 06Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 7 - Nesetrny odtah auta Barcelona 07Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 8 - Nesetrny odtah auta Barcelona 08Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 9 - Nesetrny odtah auta Barcelona 09Takhle odtahují auta ve Španělsku. Je to tragikomická podívaná jak z Pata a Mata - 10 - Nesetrny odtah auta Barcelona 10
Zbytečně složitý postup používají zaměstnanci odtahové služby v Barceloně při nakládání aut. Navíc vůbec nedávají pozor na okolní vozidla

Zdroj: Zozobaka@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše