Reklama

Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce

Yazeed Al-Rajhi si nedávno převzal nové Bugatti Chiron. S ním se vydal do Evropy, kde si ovšem dokonale neporadil s jedním terénním zlomem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce

23.8.2017 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Yazeed Al-Rajhi si nedávno převzal nové Bugatti Chiron. S ním se vydal do Evropy, kde si ovšem dokonale neporadil s jedním terénním zlomem.

Pokud jste se někdy zabývali tuningem mainstreamových aut či dokonce vlastníte supersport, nejspíše vám nemusíme připomínat mnohé útrapy, jenž souvisejí s jejich nízkými podvozky a ještě níže spuštěnými spoilery. Stačí totiž jen trocha nepozornosti a rázem je na světě škoda za několik tisíc korun. Tedy za předpokladu, že jde o onen tuning. V případě exkluzivních supersportů totiž může jít dokonce o miliony.

Nevěříte? Stačí jeden konkrétní příklad z minulosti, kdy bylo v Česku poprvé prezentováno Ferrari Enzo. Místní prodejce k té příležitosti zvolil poměrně nevhodný okruh v Sosnové, kde došlo k nevyhnutelnému - tedy k výraznějšímu sešlápnutí plynu, výletu mimo trať a poškození předního nárazníku a čelního podvozkového panelu. Ač na první pohled nehoda nevypadala vážně, oprava vyšla na 1,8 milionu korun.

Proč zde ale o tom hovoříme? Za vším stojí krátké video, na kterém si můžeme prohlédnout utrpení Yazeeda Al-Rajhiho. Ten se před několika málo týdny stal majitelem nového Bugatti Chiron, který si převzal ještě v Saudské Arábii. Nicméně následně i s vozem přesídlil do Evropy, konkrétně do franouzského Cannes. Záhy se ovšem přesvědčil o tom, že Starý kontinent neholduje rovným silnicím tak moc jako jeho domovina.

Je přitom nutné dodat, že Al-Rajhi s vozem nikterak „nemachroval“, pouze zamířil z příjezdové cesty s menším sklonem na hlavní silnici. Přitom se ovšem zpod čelního nárazníku ozval zvuk, který bude mnohým trhat uši. A co více, řadu lidí by následek tohoto nedokonalého výjezdu zruinoval. Dovedeme si totiž představit, že ačkoliv jde jen o odřeninu spodku čelního karbonového nárazníku, oprava půjde do statisíců. Však si vzpomeňte, kolik stál nárazník z LaFerrari. A to byl bouraný...

Netřeba samozřejmě dodávat, že pokud má někdo na pořízení Bugatti Chiron, bude mít snadno na jakoukoliv opravu. Nicméně Al-Rajhi je nadšeným řidičem, který dokonce od roku 2008 závodí na profesionální úrovni. Jakýkoliv škrábanec jej tedy jistě mrzí, byť finanční stránkou se nemusí zabývat. Obávat se pak nemusí i toho, že by pár dnů nebyl mobilní - ono Bentley Bentayga patrné na videu i fotkách je rovněž jeho.

Při pohledu na oba vozy je přitom evidentní, že Al-Rajhi si potrpí na kombinaci černé a bílé barvy. Jeho vozy tak možná připomínají medvídka Pandu, nicméně rozhodně nejde o nic nevkusného a třeba onen černobílý Chiron si ve své garáži dovedeme představit. Bohužel nám ale na jeho pořízení chybí takový majetek, jakým Al-Rajhi disponuje. K jeho cti nutno dodat, že značnou část z něj utrácí za charitu a boj proti drogám, o to smutnější je, že se tato věc přihodila zrovna jemu...

Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 1 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi skrabanec 01Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 2 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi skrabanec 02Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 3 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi skrabanec 03Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 4 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi skrabanec 04
Takhle nenápadně vypadá škrábanec za statisíce korun

Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 5 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 02Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 6 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 03Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 7 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 04Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 8 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 05Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 9 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 06Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 10 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 07Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 11 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 08Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 12 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 09Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 13 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 10Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 14 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 11Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 15 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 12Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 16 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 13Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 17 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 14Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 18 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 15Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 19 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 16Takhle vypadá škrábanec za statisíce korun. Už jen slyšet ho trhá srdce - 20 - Bugatti Chiron Yazeed Al-Rajhi 17
Černobílé Bugatti Chiron si přitom Yazeed Al-Rajhi převzal teprve nedávno, vůz si nadělil jako dárek k 36. narozeninám

Video: G-E Supercars@Facebook, Foto: Autogespot

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše