Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu

Tatry platí za náklaďáky, které hned tak něco nerozhodí, proto je mají v oblibě hasičské sbory z celého světa. Speciál sloužící v Rusku byl ale protentokrát na tamní podmínky krátký.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu

9.4.2019 | Mirek Mazal

Tatry platí za náklaďáky, které hned tak něco nerozhodí, proto je mají v oblibě hasičské sbory z celého světa. Speciál sloužící v Rusku byl ale protentokrát na tamní podmínky krátký.

Počasí v Rusku má svá specifika. V mnoha oblastech mají výhodu dlouhotrvajících mrazů, které dokáže i z polí udělat betonové dálnice. Jaro ale promění ta samá místa v blátivé pasti, které není radno podceňovat. Jarní obleva takto nemile zaskočila hasiče v severovýchodní evropské části Ruska, třebaže do polí se svým autem nezamířili.

Jednotka města Kirov vyrazila k požáru, ale hasiči dojeli zhruba dvacet metrů před hořící byt, pak museli začít řešit jiný problém. Obrovský žebřík AL-60 na základech české Tatra uvízl v bahně těsně před dosažením cílové destinace. Ve snaze umístit stroj před dům řidič sjel mimo uježděnou cestu a podmáčený terén pod ním povolil. Zhruba 24tunový vůz se zabořil bez šance pokračovat dál. Na pomoc přispěchali kolemjdoucí, ale ani klasické potlačení nemělo žádný v případě tak těžkého automobilu žádný. Zatímco se speciální vybavení plácalo v blátě mezi zbytky sněhu, byt opodál ničilo ohnivé peklo.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace sdělilo, že velký požár vznikl na lodžii bytu. Příčinou byla nedbalost neznámé osoby, která si tam kouřila cigaretu a následně špatně uhasila nedopalek. Naštěstí incident skončil bez v obětí na životech a požár se hasičům se zpožděním podařilo zpacifikovat i bez použití pojízdného žebříku, který se prohrabával stále hlouběji.

Majiteli bytu vznikla škoda na zničeném balkonu, ohořelých stěnách, stropu a bez újmy nezůstala ani čelní strana domu, kam šlehaly plameny. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc rublů (63 tisíc Kč). To je ve všem tom neštěstí ještě dobrý konec.


Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu - 1 - Tatra hasicu zapadla pred pozarem PerexTatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu - 2 - Hasicska Tatra zapadla pred pozarem 01Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu - 3 - Hasicska Tatra zapadla pred pozarem 02Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu - 4 - Hasicska Tatra zapadla pred pozarem 03Tatra smolně nedojela k požáru, hasičský speciál zapadl na dohled od hořícího bytu - 5 - Hasicska Tatra zapadla pred pozarem 06
Tatra smolně zapadla kousek od cíle. Hasiči z ní měli hořící byt na dohled, k zásahu ale vůz použít nemohli

Zdroj: Baza@Vk

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama