Reklama

Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu

Americká novinka má oficiálně zamířit na Starý kontinent až v příštím roce, nadšenci si k ní ale našli cestu dříve. A hned nám předvedli, co reálně dovede.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu

30.3.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Americká novinka má oficiálně zamířit na Starý kontinent až v příštím roce, nadšenci si k ní ale našli cestu dříve. A hned nám předvedli, co reálně dovede.

Podle plánů TeslyModel 3 dorazit do Evropy až v první polovině příštího roku. Nicméně pár lidí evidentně zainvestovalo nemalou sumu do toho, aby vůz dostali na Starý kontinent o poznání dříve, byť samozřejmě poněkud neoficiální cestou. Dosvědčuje to nové video, které bylo natočeno v běloruském Minsku. Model 3 na něm svede vůbec první bitvu s Chevroletem Bolt, jenž je u nás nabízen jako Opel Ampera-e.

Je ovšem třeba dodat, že nejde o zas až tak přímé konkurenty, třebaže jsou tak oba vozy často prezentovány. Jakkoliv Model 3 startuje na částce 35 000 USD (cca 718 600 Kč), která je o dva a půl tisíce dolarů (51 400 Kč) nižší než u Chevroletu, za tuto částku je možné pořídit verzi se základními bateriemi. Tu ovšem Tesla ještě nenabízí, místo toho je k dispozici pouze provedení s prodlouženým dojezdem. A ta vychází na 44 000 USD (903 300 Kč).

Rozdílný je i dojezd, neboť aktuálně nabízený Model 3 má dle výpočtů agentury EPA zvládnout až 500 km na jedno nabití. Oproti tomu Opel, respektive Chevrolet, abychom měli k dispozici reálnější údaj, než s jakým je spojena Ampera-e, má zvládnout pouze 383 km. Na druhou stranu, základní provedení Tesly tím překonává o takřka 30 kilometrů, což někomu vystačí i na den.

Jak je tedy vidno, Tesla a Chevrolet resp. Opel jsou si velmi blízko a zároveň poněkud daleko. Je tomu tak i v případě jízdní dynamiky? Nebudeme vás ani napínat a rovnou dodáme, že Model 3 svého konkurenta sfoukl jako svíčku. Na stovku totiž zvládl zrychlit za 5,7 sekundy, což víceméně odpovídá oficiálním datům. Ampera-e však potřebovala o 1,6 sekundy více času a mohla jen nevěřícně hledět, jak nestíhá.

Můžeme něco dodat? Snad jen tolik, že vůbec první srovnání těchto vozů velmi pravděpodobně nikterak neovlivní fanoušky Tesly či Opelu, ti si pro vysněný elektromobil i nadále zajdou do showroomu, jak si předsevzali. Nicméně za pozornost video jistě stojí, ukazuje totiž, kterak Model 3 alespoň po stránce dynamické nechává konkurenci v prachu, zcela jednoznačně...

Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu - 1 - Tesla Model 3 vs Opel Ampera-e 2018 videoscreen 01Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu - 2 - Tesla Model 3 vs Opel Ampera-e 2018 videoscreen 02Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu - 3 - Tesla Model 3 vs Opel Ampera-e 2018 videoscreen 03Tesla Model 3 už je v Evropě. A nejbližší konkurenci tu poráží na hlavu - 4 - Tesla Model 3 vs Opel Ampera-e 2018 videoscreen 04
Tesla Model 3 nastoupila ke sprintům s Opelem Ampera-e. A ukázala mu, že hraje druhou ligu, alespoň v rámci dynamiky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama