Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik?

Nejnovější Tesla se zatím v Evropě oficiálně neprodává a hned tak prodávat nebude. Tak některé napadlo ji sem dovézt tak trochu načerno a vydělat na tom balík.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik?

16.3.2018 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Nejnovější Tesla se zatím v Evropě oficiálně neprodává a hned tak prodávat nebude. Tak některé napadlo ji sem dovézt tak trochu načerno a vydělat na tom balík.

Tesla Model 3 je horké zboží, o tom není pochyb. Částečně kvůli pověsti revolučního auta, která ji obchází, do značné míry ale také kvůli extrémnímu převisu poptávky nad nabídkou. Sama poptávka je vysoká, na tohle auto čekají statisíce lidí, v kontrastu s tím ale kalifornská automobilka není schopna vyrábět více než jednotky tisíc aut a změnu stále jen slibuje. Pokud tedy někdo chce Model 3 hned, musí si připlatit.

To platí v USA, kde se vůz dostává k prvním zákazníkům. Na starém kontinentu se zatím nejmenší Tesla neprodává a neočekává se, že by k prvním evropským zájemcům dostala dříve než na začátku příštího roku. To je navíc slib Tesly a víte, jak to se sliby Tesly chodí - zatím se auto pořádně nevyrábí ani pro Američany, takže stát se může úplně cokoli.

To ale za nastalé situace jen podporuje hlad evropských příznivců Tesly po tomto stroji a někteří se jej očividně rozhodli využít. Pro ty, kteří mají hodně peněz a málo trpělivosti, se proto objevily v nabídce první kusy Modelu 3, které jsou prokazatelně k dispozici v Evropě a lze je ihned koupit. Je třeba dodat, že jsou tu tak trochu načerno, neboť vůz zatím nemá evropskou homologaci a oficiálně se tu neprodává. Šedý dovoz amerických aut s individuálním schválením pro místní provoz ale není nic až tak zvláštního, takže se takové koupě není třeba bát - jen ji to učiní ještě komplikovanější.

Tou hlavní komplikací je tu cena, která při přesunu přes oceán pořádně vzrostla. Níže můžete vidět jeden z levnějších dostupných kusů, který byl nafocen i v ulicích německého Neufahrnu, kde je k mání. Je to exemplář z ledna 2018 s nájezdem 4 000 km. Stačí zaplatit 65 000 Eur (1 652 000 Kč) a nedočkavý fanoušek elektřiny dostane prodloužený dojezd, lepší Autopilot, ale hlavně jeden z prvních kusů v Evropě.

Prodejce nabízí dovoz i dalších kusů, stejně tak k mání i jiné exempláře. Jejich ceny šplhají až k 90 tisícům Eur (2 286 000 Kč), což je vážně tučná suma. A byť ne u všech jsme přesvědčeni, že jsou tu reálně k dispozici (fotky z USA důvěryhodnosti nepřidávají), musíme se zeptat: dali byste za Model 3 tolik? Měl to být první relativně dostupný a zároveň schopný elektromobil. Za tyto peníze si můžete koupit třeba už i trochu vybavené, úplně nové Audi RS4...

Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 1 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 01Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 2 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 02Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 3 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 03Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 4 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 04Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 5 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 05Tesla Model 3 už se dá „načerno” koupit v Evropě. Dali byste za ní tolik? - 6 - Tesla Model 3 2018 import z USA do Evropy Sedy trh 06
Toto je jedna z prvních Tesel Model 3, které jsou reálně k mání v Německu. Cena je tučná, dnes je to ale v Evropě zcela výjimečné zboží

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše