Reklama

Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu

Špičkové Lamborghini Aventador SV bylo vyrobené jen v omezené sérii a toto je vůbec poslední vyrobený kus. Jeho specifikace je podobně extrémní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu

1.7.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Špičkové Lamborghini Aventador SV bylo vyrobené jen v omezené sérii a toto je vůbec poslední vyrobený kus. Jeho specifikace je podobně extrémní.

Jistě jste zaznamenali trend automobilek vyrábějících supersporty vystavovat co nejvíc karbonu na odiv okolí. Možná se vám líbí, možná ne - a pokud ne, nejste sami. Nejmenovaný budoucí majitel posledního vyrobeného Lamborghini Aventador LP750-4 SV má očividně stejný názor.

Svůj vůz nechal v rámci programu Lamborghini Ad Personam nalakovat úplně celý, včetně částí, které jsou jinak černé nebo karbonové. Vypadá to vskutku neobvykle, lakované je opravdu úplně všechno včetně lízátek, difuzorů i některých prvků pod mřížkami na zádi auta. Vlastní Aventador SV bychom možná chtěli s černým difuzorem, ale proti gustu...

Auto navíc není lakované jen tak něčím. Pokud vám ta stříbrná barva něco připomíná, nemusíte se mýlit - je to Liquid Metal Blue a pochází z katalogu pro Porsche 918 Spyder. Na auto se nanáší ve 12 krocích a jen ta stála v přepočtu 1,47 milionu korun. Celkem činí suma příplatků na tomto Aventadoru asi 4,6 milionu korun a je to prý nejdražší kdy objednaný Aventador SV, který kdy vznikl. A ani to není vše.

„Byli jsme velmi poctěni příležitostí vyrobit takhle unikátní auto. Doslova měsíce zabralo cizelování této specifikace, mnoho hodin telefonních hovorů, mnoho cest do Itálie a mnoho přesčasů. Ale konečně je tady,” uvádí k vozu Lamborghini Edinburgh, dealerství, kde byl tenhle stroj objednán. „Je to poslední kus, který byl vyroben, a je to nejvyšší specifikace na celém světě,” dodává.

Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu - 1 - Lamborghini Aventador SV posledni nejdrazsi 01Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu - 2 - Lamborghini Aventador SV posledni nejdrazsi 02Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu - 3 - Lamborghini Aventador SV posledni nejdrazsi 03Tohle je poslední a nejdražší Aventador SV. Lak má úplně všude, za 1,5 milionu - 4 - Lamborghini Aventador SV posledni nejdrazsi 04
Tomu se říká výjimečný stroj - poslední vyrobený, nejdražší na světě a ještě k tomu takto svérázně lakovaný takovou barvou...

Zdroj: Lamborghini Edinburgh

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše