Reklama

Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval

Jakkoli se to zdá neuvěřitelné, tyhle následky má na svědomí jen neopatrná manipulace s osvěžovačem. Žena za volantem utrpěla jen lehčí zranění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval

8.9.2017 | Marek Bednář | 17 příspěvků

Jakkoli se to zdá neuvěřitelné, tyhle následky má na svědomí jen neopatrná manipulace s osvěžovačem. Žena za volantem utrpěla jen lehčí zranění.

Jste zvyklí v autě používat osvěžovače vzduchu? Proč ne, v takovém případě ale není vhodné u toho kouřit. Svědčí o tom zkušenost jedné britské majitelky Fordu Focus první generace - auto jí doslova explodovalo pod rukama.

Jednapadesátiletá Sharon Victoria Druitt údajně po interiéru rozstříkala osvěžovač vzduchu ve spreji a pak si zapálila cigaretu. Jestli použila zapalovač v autě nebo klasický zapalovač s plamenem, také není známo, ale k výbuchu prý došlo kvůli cigaretě, ne kvůli jejímu zapálení. „Odložila jsem osvěžovač na zadní sedačku, zapálila si cigaretu, nastartovala motor a najednou - bum,” říká Druitt.

Aerosol z plechovky osvěžovače smísený se vzduchem explodoval, a to tak silně, že vybil čelní a boční okna, zohýbal všechny čtyři dveře a dokonce vytrhl střechu. Druitt byla s popálenou rukou - ničím horším, překvapivě - převezena do nemocnice. Pro všechny ostatní to budiž připomínkou, že osvěžovače, deodoranty a podobné „voňavé spreje” - resp. jejich hnací plyn - jsou výbušné. A v autě je třeba je používat s rozvahou, neboť v uzavřeném prostoru snáze způsobí třeba i to, co můžeme vidět na fotkách...

Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 1 - focus vybuch osvezovac cigareta 01Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 2 - focus vybuch osvezovac cigareta 02Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 3 - focus vybuch osvezovac cigareta 03Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 4 - focus vybuch osvezovac cigareta 04Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 5 - Ford Focus vybuch osvezovac dalsi 01Toto může autu provést pouhý osvěžovač vzduchu, ve Focusu doslova explodoval - 6 - Ford Focus vybuch osvezovac dalsi 02
Takhle dopadl dotčený Focus po explozi aerosolu v kabině, následky jsou až překvapivě zničující

Zdroj: ITV

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše