Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Toyota plánuje představení dvou nových SUV, obě v nabídce zamíří pod RAV4
13.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Segment velkých crossoverů a SUV má japonská automobilka ideálně pokrytý, pro méně movité zájemce ale aktuálně nenabízí model žádný.
Pokud se zadíváme kupříkladu na americkou nabídku japonské značky Toyota, pak v segmentu crossoverů a SUV napočítáme hned sedm kandidátů. Mezi ně patří modely RAV4, FJ Cruiser, Highlander nebo Land Cruiser. V rámci globální produkce má automobilka zástupců daného segmentu ještě mnohem více. Přesto viceprezident evropského zastoupení značky Karl Schlicht uvedl, že SUV a crossoverů je málo a proto lze v příštích letech očekávat rozšíření portfolia.
V první fázi by se expanze měla dotknout spodní části nabídky, očekávat tedy můžeme model, který zamíří pod Toyotu RAV4. To je svým způsobem logické, v nejnižších segmentech japonská automobilka oproti minulosti nemá jediného zástupce. Navíc se v rámci kompaktních a malých crossoverů a SUV očekává v příštích letech růst poptávky a značka si z něj chce urvat část pro sebe.
Co ovšem bude dále? „No, segment velkých SUV máme pokrytý velmi dobře, takže můžete hádat,“ dodal k danému tématu Schlicht. Můžeme tedy předpokládat, že i v tomto případě se podíváme do nižších segmentů, nyní ovšem můžeme být konkrétnější. Daným kandidátem by se totiž měla stát produkční verze konceptu C-HR, který se ukázal na pařížském autosalonu. Do showroomů by pak vůz měl dorazit do dvou let.
Postaven přitom s největší pravděpodobností bude na základech Toyoty Corolla, zatímco u prvního zmiňovaného kandidáta máme počítat s architekturou převzatou z modelu Yaris. U tohoto vozu pak máme očekávat pod kapotou spíše maloobjemové motory jako benzinové tříválce, zatímco druhá novinka by měla dorazit také s hybridním ústrojím.
Nic bližšího ale již zmíněno nebylo, na další podrobnosti si tak budeme muset nějaký ten pátek počkat. Jelikož ovšem maskované SUV postavené na základech Toyoty Corolla již brázdí Nürburgring, nebude ono čekání nekonečně dlouhé.




















Koncepční Toyota C-HR má do série dorazit během dvou let
Zdroj: CarAdvice
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nejnovější články
Škoda zkusila vysvětlit, proč její nejnovější model dostal vertikální displej. Jako by zapomněla, že je otočný
před hodinou
USA zakázaly prodej nových Polestarů v zemi, dokonce i těch, které se tam vyrábí. Firma se ani nebrání a dobře ví proč
před 3 hodinami
Automobilka se rozhodla znovu vynalézt způsob, jakým „sedíme” za volantem auta. A myslí to smrtelně vážně
před 4 hodinami
Někdo zajel s novým Ferrari do Mansory? Ne, tohle Italové udělali svému autu sami, zjevně chtějí peníze kýčovitých tunerů
před 6 hodinami
Zatímco zavedené značky s kombíky končí i kvůli nezájmu o ně v Číně, sami Číňané jich nabízí čím dál víc, aby si získali jejich kupce
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 11:35 - Brus
- Fiat a vše kolem nich 06.26. 10:56 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
