Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video)

Německý závodník letošní sezónu F1 už asi odpískal. Místo plného soustředění na poslední dva závody si užívá za volantem hypersportu s 963 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video)

11.11.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Německý závodník letošní sezónu F1 už asi odpískal. Místo plného soustředění na poslední dva závody si užívá za volantem hypersportu s 963 koňmi.

Stávající sezóna Formule 1 je prakticky u konce. Odjet zbývá již jen dva závody, přičemž již tento víkend můžeme znát v Brazílii nového mistra světa. Stát by se jím mohl Nico Rosberg, kterému „postačí“ zisk prvního místa. V takovém případě totiž již nezáleží, jak se umístí jeho stájový kolega Lewis Hamilton a zda Němec vůbec dorazí do cíle v následujícím Abú Dhabí.

O Mercedesu ale dnes mluvit nebudeme, místo toho si posvítíme na Ferrari. To má stále ještě šanci dosáhnout na druhou příčku v Poháru konstruktérů. Zároveň však jeho jezdci mohou klesnout v hodnocení jednotlivců. Zdá se ovšem, že Sebastian Vettel se již letošní sezónou příliš nezabývá.

Místo toho čtyřnásobný mistr světa napomáhá Ferrari v propagaci silničních vozů. Na novém videu usedl za volant nového LaFerrari Aperta. Možná překvapivě s ním nezamířil na firemní okruh Fiorano, místo toho automobilka vsadila hlavně na španělské okresky. Je to trochu více stylizovaná „střelba” než kdysi od Valentina Balboniho, přesto si jízdu po okresce prostřihy na tachometr ukazující i přes 180 km/h dnes dovolí asi jen Italové. Tímto způsobem Vettel postupně dorazí na španělskou trať Circuit de Barcelona-Catalunya.

Jak se asi dalo očekávat, Vettel si vychutnává jízdu bez střechy, kdy může naplno ocenit jekot velmi pravděpodobně nejlepšího atmosférického motoru planety. Tedy 6,3litrového dvanáctiválce, který dává k dobru 800 koní a 700 Nm točivého momentu, kterému asistuje elektromotor naladěný na 163 koní.

S hybridní soustavou pod kapotou zvládá LaFerrari Aperta zrychlení z klidu na stovku za méně než tři sekundy a na dvoustovku za 7,1 s. Automobilka se více než snažila, aby otevřené provedení nabídlo stejný přítlak jako kupé. Stejně tak jej ovšem po vypnutí elektronických pomocníků můžete přivést do smyku.

Déle již nebudeme slovem zdržovat, závěrem jen zmíníme stinnou stránku celé věci, jíž je vyprodání celé edice, o kterou byl takový zájem, že „ostrouhal” i jeden z vážených zákazníků. V případě zájmu je tedy třeba hledat na trhu s „ojetými“ vozy, kde ovšem můžete počítat s astronomickou cenou. Nyní ale již vzhůru k danému videu, které je z pohledu Ferrari zajímavější než v úvodu zmiňovaná sezóna F1.

Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 01Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 02Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 03Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 04Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 05Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 06Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 07Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 8 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 08Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 9 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 09Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 10 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 10Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 11 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 11Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 12 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 12Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 13 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 13Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 14 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 14Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 15 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 15Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 16 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 16Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 17 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 17Vettel prohnal nové LaFerrari Aperta, kupodivu i v běžném provozu (video) - 18 - Ferrari LaFerrari Aperta Vettel video 18
Sebastian Vettel si jízdu v LaFerrari Aperta nadmíru užíval, možná více než letošní monopost F1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše