Vettel začíná s Ferrari stylově, v provozu rozjel F12 až na 350 km/h (video)

Není jisté, zda za volantem rudého supersportu seděl čtyřnásobný mistr světa, německý novinář to ale tvrdí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vettel začíná s Ferrari stylově, v provozu rozjel F12 až na 350 km/h (video)

21.11.2014 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

Není jisté, zda za volantem rudého supersportu seděl čtyřnásobný mistr světa, německý novinář to ale tvrdí.

Sebastian Vettel mohl včera světu konečně oficiálně potvrdit to, o čem si špitali již i vrabci na střeše. Tedy že po příští tři roky bude jezdit v šampionátu Formule 1 za tým Scuderia Ferrari, kde nahradí Fernanda Alonsa. Ten se s největší pravděpodobností vrátí do McLarenu, tedy stáje, ve které se necítil příliš šťastně. Jedním ze zásadních důvodů byla přísná disciplína vyžadovaná tehdejším šéfem Ronem Dennisem, ten se ale zjevně v příští sezóně nebude profilovat tak jako v roce 2007.

O španělském jezdci ale dnes hovořit nebudeme, místo toho si posvítíme na toho německého. Vettel totiž podle aktuálních zpráv své angažmá u Ferrari oslavuje opravdu stylově - v Abú Dhabí, kde se tento víkend jede poslední letošní závod, totiž rozpálil model F12 až takřka na hranici 350 km/h. Tvrdí to Matthias Malmedie, komentátor motoristického pořadu Grip, který vše zaznamenal na video a vystavil na svém Facebookovém profilu.

Jisté je, že video je skutečné a jde o záznam velmi rychlé jízdy, což dokumentuje i příplatkový ukazatel rychlosti v F12 umístěný na palubní desce před spolujezdcem. Aktuálně ovšem neexistuje jediný důkaz, že by Ferrari skutečně řídil Vettel. Vyloučit to pochopitelně nemůžeme a asi se nad tím nemusíme láteřit - schopnosti čtyřnásobného mistra světa coby řidiče jsou těžko zpochybnitelné a zkušeností s rychlou jízdou po dálnici bude mít coby Němec též dost. Ale je opravdu možné, aby takto exhiboval?

Sám zdroj videa není nevěrohodný. Malmedie není jen známým žurnalistou, s Vettelem se osobně zná, neboť kromě motoristické novinařiny a německé národnosti je sám rovněž závodníkem. Na okruzích se přitom vyskytuje již od roku 2001, přičemž nechyběl ani na startu čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu. Na druhou stranu je to ale pořád novinář a co si budeme povídat - upoutat pozornost na sdělení „jel jsem 350 km/h s Vettelem ve Ferrari”

Zdá se tedy, že Vettel by skutečně mohl maximálku Ferrari F12 v Abú Dhabí testovat. Nějaké ty pochybnosti ovšem nadále přetrvávají, pročež si budeme muset počkat, zda náhodou nedorazí nějaké to oficiální komuniké.


Vettel začíná s Ferrari stylově, v provozu rozjel F12 až na 350 km/h (video) - 1 - Sebastian Vettel Ferrari F12 350 kmh dalnice screens 01Vettel začíná s Ferrari stylově, v provozu rozjel F12 až na 350 km/h (video) - 2 - Sebastian Vettel Ferrari F12 350 kmh dalnice screens 02Vettel začíná s Ferrari stylově, v provozu rozjel F12 až na 350 km/h (video) - 3 - Sebastian Vettel Ferrari F12 350 kmh dalnice screens 03
Na tachometru Ferrari F12 řízeném údajně Sebastianem Vettelem se objevila až číslovka 350, na veřejné dálnici

Zdroj: Facebook Matthias Malmedie

Petr Prokopec

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama