Reklama

Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit

Na první pohled obyčejný Golf se pod taktovkou Volkswagenu prohání po některých okruzích Evropy s neobvyklým cílem - naučit řidiče lépe řídit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit

18.9.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Na první pohled obyčejný Golf se pod taktovkou Volkswagenu prohání po některých okruzích Evropy s neobvyklým cílem - naučit řidiče lépe řídit.

Budoucnost aut nemusí spočívat jen v odejmutí veškeré zábavy pro nadšeného řidiče a předání řízení autopilotům. Tedy alespoň máme-li věřit tomu, co na frankfurtském autosalonu řekl Ulrich Eichorn z vývojového oddělení německého Volkswagenu. Autopilot nemusí být v autě jen od toho, aby zastal vaši dnešní roli.

„Už nyní nám po závodních okruzích jezdí Golf, který má v sobě funkci trenéra závodní jízdy. Dokáže se naučit trať, vypilovat stopu a pak řidiči za volantem dávat instrukce, třeba že má brzdit později nebo že má zatočit teď a takhle moc,” uvedl Eichorn. „Ne všichni řidiči mají takové instrukce rádi, ale je to dobrý způsob, jak se zlepšit. Auto může na displeji zobrazit stopu, kterou jelo pro nejlepší čas na kolo, a vy ji pak můžete napodobit. A funguje to se zapnutým i vypnutým ESP, takže může být i docela zábava,” dodal.

Samozřejmě, že něco takového nebude vyhovovat každému řidiči, ale nejeden aspirující pilot by se díky této možnosti mohl i zlepšit i bez toho, aniž by si musel platit lidského instruktora nebo se dostával do jemu nepříjemných situací před schopnějším či zkušenějším spolujezdcem.

To zní na rozdíl od většiny „autopilotních vizí” docela zajímavě, Eichorn ovšem zatím odmítá mluvit o budoucnosti této funkce v sériové výrobě. Zatím je onen sice nemaskovaný, přesto dosud tajně testovaný Golf jen výzkumný stroj, který hledá možnosti počítačového řízení auta.

Ty jsou očividně poměrně široké a vztahují se i na auta bez volantu a pedálů. Můžete je klidně naučit driftovat a pak do nich za zážitkem posadit lidi, kteří by se do driftujícího auta jinak nedostali. Ovšem, k tomu asi nebude sloužit zrovna vůz postavený na bázi Golfu...

Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 1 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 23Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 2 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 24Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 3 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 25Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 4 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 26Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 5 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 28Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 6 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 29Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 7 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 30Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 8 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 31Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 9 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 37Volkswagen v Evropě potají testuje Golf, který vás naučí lépe řídit - 10 - VW Golf GTI Clubsport S 2016 prvni sada 38
Volkswagen i na Nordschleife testuje autopilot, který vás naučí lépe řídit na okruhu

Zdroj: Autocar

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše