Reklama

VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok

Němci touží po růstu na trhu, kterému už dekády nemohou přijít na kobylku. Tuší však, že vstoupit na území Fordu, GM a FCA nebude jednoduché.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok

11.1.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Němci touží po růstu na trhu, kterému už dekády nemohou přijít na kobylku. Tuší však, že vstoupit na území Fordu, GM a FCA nebude jednoduché.

Loňské prodeje VW Group jsou opět vyšší než kdy dříve. Ne na všech trzích má ale na růžích ustláno, mimo jiné celkové výsledky ve Spojených státech nejsou nijak oslnivé, jakkoli v prosinci byl jasně patrný obrat k lepšímu. Prodeje stouply o vskutku 16,1 procenta a do budoucna navíc můžeme očekávat ještě vyšší čísla. S příchodem jara odstartuje prodej nového SUV Atlas, které bylo ušito na míru americkému publiku a podle předběžných cen bude konečně konkurenceschopné i v tomto ohledu.

Volkswagen navíc zvažuje, že by nezůstal pouze u jednoho derivátu. Podle technického šéfa severoamerického zastoupení Dr. Matthiase Erba je možné, že by došlo k transformaci SUV na pick-up. A co je možná překvapivější, Erb nezmiňuje jen rozšíření rodiny posazené na platformě MQB. V jednání je i pravověrný zástupce segmentu, který by měl karoserii usazenu na rámu, nikoliv samonosnou konstrukci.

Podle Erba bychom si ale prozatím neměli dělat přehnané naděje, neboť tento model by byl zaměřen striktně na americký trh. Zde přitom „patří více než 80 procent nabízených vozů mezi velké. Existují tři hlavní výrobci, kteří skvěle chrání tento segment: Ford, GM a RAM (FCA). A ti nenechají jen tak někoho, aby vstoupil na jejich území.“ Volkswagen tedy musí vše důkladně zvážit, očividně jde o riskantní krok.

Nakonec se tedy zdá, že monokoková konstrukce je jedinou reálnou možností, jak by Němci mohli v USA expandovat. A nejspíše k tomu i dojde, neboť Erb dal znovu jasně najevo, že dnešní Amarok do zámoří nezamíří. Pokud tedy Volkswagen skutečně chce navýšit své registrace ve Státech, nemá vlastně jinou možnost, než model Atlas rozšířit na celou rodinu.

VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 1 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 03VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 2 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 02VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 3 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 01VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 4 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 04VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 5 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 05VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 6 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 06VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 7 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 07VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 8 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 08VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 9 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 09VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 10 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 10VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 11 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 11VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 12 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 12VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 13 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 13VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 14 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 14VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 15 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 15VW Atlas možná dorazí i jako pick-up, zaskočil by za Amarok - 16 - VW Atlas R-Line 2017 prvni sada 16
Volkswagen Atlas se naposledy ukázal s paketem R-Line. Němci však zvažují ještě větší rozšíření nabídky

Zdroj: Car Buzz

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše