Reklama

Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší

Existují silnice rychlejší, náročnější a především známější. Strada della Forra je ale dechberoucí, známé Stelvio je cestou a muzeum Ferrari kousek od ní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší

11.6.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Existují silnice rychlejší, náročnější a především známější. Strada della Forra je ale dechberoucí, známé Stelvio je cestou a muzeum Ferrari kousek od ní.

Už jste dnes na něco hleděli s otevřenými ústy? Ne? Tak se podívejte na fotky níže a pusťte si i přiložená videa. A doufejte, že vám vaše drahá polovička už nenaplánovala dovolenou, na které budete od italského Lago di Garda příliš daleko. Třeba v Litvě, protože za zajížďku z Benátek tahle atrakce skutečně stojí.

Díváme se na Strada della Forra, doslova „Silnici roklí”, oficiálně silnici SP38 v komuně Tremosine sul Garda. Není to rychlá silnice, ba naopak - dost často pojedete krokem, protože zatáčky jsou ostré, silnice úzká a srázy smrtící. Situace jde až tak daleko, že silnicí je doporučeno projíždět v malém autě s funkčním klaksonem.

Z Prahy to je asi 800 km a asi 8 hodin nejrychlejší cestou přes Mnichov a Bolzano, ale vy to vezmete přes Passo dello Stelvio a Passo Gavia, protože proč ne, takže to bude asi 880 km a skoro 13 hodin. A když už tam budete, do muzea Ferrari, kde mají letos dvě dočasné výstavy, to už je jen 200 km...

Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 1 - Strada della Forra dalsi 01
Na mapě Strada della Forra zase tak zajímavě nevypadá...

Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 2 - Strada della Forra dalsi 02Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 3 - Strada della Forra dalsi 03Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 4 - Strada della Forra dalsi 04Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 5 - Strada della Forra dalsi 05Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 6 - Strada della Forra dalsi 06Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 7 - Strada della Forra dalsi 07Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 8 - Strada della Forra dalsi 08Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 9 - Strada della Forra dalsi 09Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 10 - Strada della Forra dalsi 10Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 11 - Strada della Forra dalsi 11Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 12 - Strada della Forra dalsi 12Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 13 - strada della forra it video 01Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 14 - strada della forra it video 02Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 15 - strada della forra it video 03Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 16 - strada della forra it video 04Zapomeňte na dovolenou na pláži, tahle zapomenutá italská silnička je lepší - 17 - strada della forra it video 06
...naživo je ale úchvatná. Navštívit ji je skoro nutnost, pokud budete letos aspoň trochu poblíž

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše