Reklama

Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet

Kdybyste tohoto muže potkali jinde, hádáte mu přesuny leda v kolečkovém křesle a řízení stylem, který zdržuje všechny ostatní. Omyl a omyl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet

26.6.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Kdybyste tohoto muže potkali jinde, hádáte mu přesuny leda v kolečkovém křesle a řízení stylem, který zdržuje všechny ostatní. Omyl a omyl.

Aktivní stařík z Velké Británie nechtěl sedět doma v houpacím křesle a sledovat upravené automobily dnešní doby v televizi. Proto se rozhodl pořídit si v 75 letech už v sériové podobě hodně rychlý Volkswagen Golf R a nechal ho pořádně vyladit. Možná vzpomínka na první auto v životě, nebo symbolický odkaz na nejlepší léta, každopádně znovu schopné BMW M135i vystřídal německý třídveřový hatchback na steroidech.

Sám říká, že z motoru se podařilo vydolovat okolo 600 koní, hlavní zásluhu má nové velké turbo. Vyšší objem nasávaného vzduchu se neobjede bez upraveného sání a chladičů, proto přišla řada i na tuto část motorového prostoru. Exteriér zůstal standardní, ale po kapotou se děly věci. Potenciální výkon je prý ještě vyšší. Chytrý pán zatím nechal naladit řídící jednotku na udávaných cca 600 koní, nicméně nebude trvat dlouho a číslo se zvýší.

Zajímavé je srovnání s BMW. Golf není první předmět úpravy anglického tunera v pokročilém věku, předchozí M135i vyžadovala složitější zásah, přesto výsledek nebyl tak dokonalý. Mnichovský hatchback si vynutil dražší modifikace, ale nedostal se na úroveň upraveného R.

Modrý Golf slouží jako auto na denní ježdění. Zvenčí jsou vidět jen nové výfuky s elektronickou klapkou uvnitř, ostatní části včetně interiéru zůstaly nedotčeny. Sympatický muž se baví celý život motorismem, proto neváhal zkusit, co dvoulitrový čtyřválec s automatickou převodovkou snese. Vnitřnosti motoru zatím drží, přeprogramované DSG nápor zvládá.

Velkou výhodou je prý univerzální použití na běžné jezdění. Stačí přesunout řadicí páku do režimu Sport, nebát se dupnout na pedál plynu a z klidného Golfu je zuřivý pes s vysmátým penzistou ve flanelové košili za volantem. I když mladý moderátor LivingLifeFast vyrážel za starým pánem s očekáváním něčeho mimořádného, přesto byl ohromen tím, jak auto jede a hlavně tím, jak ho 75letý penzista dokáže ovládat. Podívejte se na to, stojí to za to.

Někteří důchodci mají pro pobavení psy či zahrady, tento pán celé stádo koní. Můžeme jen závidět a konstatovat, že i láska k autům kvete v každém věku...

Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 1 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 01Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 2 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 02Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 3 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 03Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 4 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 04Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 5 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 05Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 6 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 06Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 7 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 07Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 8 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 08Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 9 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 09Tento muž si v 75 letech pořídil 600koňové auto. Jeho jízda teď baví internet - 10 - VW Golf R 600 koni Anglie foto 10
Moderátor LivingLifeFast byl v šoku, co nenápadný Golf a jeho řidičk dokážou

Zdroj: LivingLifeFast@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše