Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach

20.8.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Nikdo nečekal, že dorazí. Ale když už se ukázal, přišel přesně s tím, co se po dřívějším odhalení stejně laděného kupé dalo očekávat.

Když se letos v květnu představil světu nový Aston Martin Vanquish Zagato, označili jsme jeho vzhled za rozporuplný. Tak moc jsme si nebyli jisti, zda Zagatovo pero vzhledu vozu spíše neublížilo nežli naopak. Když jsme jej ale později viděli naživo, zaujal nás mnohem více a zjevně nejen nás - nejprve se totiž představil jen jako nápad, záhy bylo ale italsko-britským duem oznámeno, že vznikne 99 kusů sériového provedení. A to bylo jasným znamením, že publikum tento nápad ohromil.

Tehdy byla řeč o kupé, model Vanquish, ze kterého tento stroj vzešel, ale Aston Martin nabízí i v otevřeném provedení Volante. A po úspěchu kupé asi nebyl důvod, aby italští karosáři nedopřáli stejnou kúru i jemu. Učinili tak bez předchozího varování a přivezli hned produkční provedení na právě probíhající Pebble Beach Concours d'Elegance.

To lze označit za překvapení, co nabízí samotný vůz, ale překvapit nesvede. Po stránce designu jsou Zagatovy modifikace identické jako u kupé, pouze pevnou střechu nahradila plátěná. Je tu tedy zejména přepracovaná příď s upravenými mlhovými světly a v podobném stylu modifikovaná záď, která oslní (možná i doslova...) zejména koncovými světly nikoli nepodobnými hyperexkluzivnímu Vulcanu. Výsledek je na každý pád znovu zajímavý.

Interiér už se příliš nezměnil, jakkoli ani v případě mixu karbonových vláken a světlé kůže nelze hovořit o čemkoli neatraktivním. Na stroji se vyřádila také divize Q, která přidala pár detailů z eloxovaného bronzu a po skotském městě pojmenované kůže Bridge of Weir, která je tou nejlepší, co může nabídnout.

Ačkoli je Zagato karosář, nechybí vzhledem ke spolupráci se samotnou automobilkou ani upravená technika. Nejzajímavější je posílený motor 5,9 V12 s atmosférickým plněním, který dává rovných 600 koní namísto 575. Výsledkem je pochopitelně lepší dynamika, z konkrétních hodnot známe ale jedinou - stovka za 3,7 sekundy.

Jak už jsme naznačili, auto bude vznikat s posvěcením „Z” přímo v továrně Astonu v britském Gaydonu, a to od začátku roku 2017. Vyrobeno bude pouze 99 kusů a nemáme zprávy o tom, že by již byly rozprodané. Máte-li tedy zájem, můžete jej projevit u automobilky - cena zveřejněna nebyla, jistě se ale podívá nad hranici 500 tisíc Eur (13,5 milionu Kč), takže o levný špás rozhodně nepůjde.

Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 1 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 01Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 2 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 02Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 3 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 03Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 4 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 04Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 5 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 05Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 6 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 06Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 7 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 07Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 8 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 08Aston Martin Vanquish Zagato Volante je nepřekvapivé překvapení pro Pebble Beach - 9 - Aston Martin Vanquish Zagato Volante prvni 09
Novému Aston Martin Vanquish Zagato to sluší i bez střechy

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše