Reklama

Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie

Mimo hlavní pozornost, ovšem přímo před zraky těch, kteří mají tento vůz kupovat především, ukázali Britové „sériový” model Grand Convertible.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie

19.11.2017 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Mimo hlavní pozornost, ovšem přímo před zraky těch, kteří mají tento vůz kupovat především, ukázali Britové „sériový” model Grand Convertible.

Arabské petrodolary automobilky lákají a šejkům tradičně nabízejí to nejlepší ze svých portfolií. Saúdští šejkové vážně nemají hluboko do kapsy, a tak si nechávají postavit okázalá monstra, kupují vzácné rychlé sporťáky nebo objednávají nejdražší vozy všech dob. Jejich fantazii se meze nekladou - cokoli unese jejich bankovní konto, s tím se popasuje i vývojové oddělení té či oné automobilky.

Dnes tedy plynule navážeme na představování zajímavých vozů z dubajské show, kde o o abnormální stroje nebylo nouze. Zůstaneme v hlavním městě Spojených emirátů, jen se přesuneme o několik ulic dále do největšího a nejkýčovitějšího showroomu Bentley na světě. Právě na jednom z jeho sedmi podlaží se odehrála tichá premiéra nového modelu Bentley Grand Convertible by Mulliner, skutečně výjimečného vozu, který skoro nemá smysl prezentovat kdekoli jinde.

Tradiční dvorní individualizační oddělení se v tomto případě postaralo o skutečné mistrovské dílo. Vůz vychází ze stejnojmenného konceptu, který byl vyhlášen nejelegantnějším kabrioletem na světě. Sériová verze si rovnou může říkat stejně - také u ní se můžete spolehnout na úžasné materiály, propracované kosmetické detaily a precizní sladění všeho myslitelného. Hovořit o sériové výrobě je tady ale vlastně trochu přehnané - vyrobeno bude pouze 19 kusů k výročí narození značky v symbolickém roce 1919.

Cena stroje odpovídá jedinečnosti a měla by se v závislosti na specifikaci pohybovat okolo 3,5 milionu dolarů (cca 76 mil. Kč). Automobilka slibuje zákazníkům dodat vozy v průběhu let 2018 a 2019, kdy k nim doputuje kabriolet mající mnoho společného s modelem Mulsanne. Je o něco kratší a pochopitelně nemá střechu, ještě výjimečnějším jej ale činí některé specifické detaily, které můžete vidět na obrázcích níže - třeba kus dřeva instalovaný v zadní části vozu za sedačkami. Tato dýha lemovaná proužky chromové oceli je podle Bentley největším kusem dřeva kdy instalovaným v osobním automobilu.

Motor bude použitý z Mulsanne Speed, to znamená: objem 6,75litru, osm válců do V, dvojité přeplňování, výkon 395 kW (538 koní) a točivý moment 1 100 Nm. Dynamické hodnoty zatím nejsou známy, protože Grand Convertible by Mulliner bude mít vyšší hmotnost. Ale pro představu - Mulsanne se stejnou technikou zvládne vystartovat na 100 km/h za 4,9 sekundy a dosáhne rychlosti 305 km/h.

Auto vám můžeme ukázat opět díky Timu Burtonovi alias Shmee150, který se během své arabské anabáze zastavil právě v Bentley Emirates, kde auto natočil v působivé modré barvě Moroccan Blue. Více nebudeme rušit, podívejte se na ten krásný výtvor sami...

Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 1 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 01Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 2 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 02Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 3 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 03Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 4 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 04Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 5 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 05Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 6 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 06Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 7 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 07Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 8 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 08Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 9 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 09Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 10 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 10Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 11 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 11Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 12 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 12Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 13 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 13Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 14 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 14Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 15 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 15Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 16 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 16Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 17 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 17Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 18 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 18Bentley potichu představilo novinku za 76 milionů, i s největším kusem dřeva historie - 19 - Bentley Grand Convertible by Mulliner seriove prvni 19
Bentley Grand Convertible by Mulliner je vážně výjimečný stroj. Pouhých 19 kusů bude postaveno s cenou okolo 76 milionů Kč za každý z nich

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama