Reklama

Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR

Člověk by čekal, že když bude Bugatti někde prodávat nový Chiron jako na běžícím pásu, bude to daleko od Evropy a ještě dále od ČR. Jenže není tomu tak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR

25.9.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Člověk by čekal, že když bude Bugatti někde prodávat nový Chiron jako na běžícím pásu, bude to daleko od Evropy a ještě dále od ČR. Jenže není tomu tak.

V případě Bugatti Veyron se zdálo, že automobilka z Molsheimu nezvládne ani vyprodat celou produkci, jenž byla omezena pouze na 450 kusů. Prakticky všechny poslední exempláře proto musely být vyvedeny v unikátních či jinak striktně limitovaných edicích, aby boháče z celého světa vůbec oslovily. S tím ovšem rozhodně nemá problém nový model Chiron, jehož byla již nyní prodána více než polovina veškeré zvažované produkce čítající 500 vozů.

Kvůli nemalému zájmu automobilka otevírá nové showroomy, přičemž ten poslední byl vybudován v Hamburgu. To je docela překvapivé místo, však v Německu najdeme větší metropole. Jenže právě tady se prodalo hned 10 Chironů prostřednictvím firmy Kamps, která bude prodej v novém showroomu obstarávat i nadále. Pro Bugatti by ostatně nebylo moudré odstřihávat společnost, která zatím ulovila celou čtvrtinu objednávek spojených s německým trhem a desetinu v Evropě.

Celé Německo se tedy stará o 40 % všech evropských objednávek, a je tak pro Bugatti nejvýznamnější zemí Starého kontinentu - tamní zájem předčil i objednávky ze Švýcarska a Velké Británie. A právě proto došlo k vybudování nového showroomu, jenž se posunul jen o jeden vchod vůči tomu starému, který Bugatti sdílelo se značkami McLaren a Bentley.

Nyní má výrobce k dispozici prostory o rozloze takřka 100 metrů čtverečných pouze pro sebe, přičemž kvůli slavnostnímu otevření zamířil do Hamburgu Chiron lakovaný stran spodku karoserie pouze stříbrnou barvou. V showroomu jej pak doplnil nábytek z kolekce Bugatti Home Collection, na nějž byl použit materiál jako nejjemnější kůže či karbonová vlákna.

Kromě toho zde nechybí ani tři kovové vitríny, které odkazují na firemní hodnoty zvané Art, Forme a Technique (Umění, Forma, Technika). Do každé je přitom integrován monitor, který vám promítne filmy či animace na dané téma. Poukazuje přitom nejen na současnost, hlavně zastoupenou šestnáctiválcovým motorem o výkonu 1 500 koní, ale také na minulost.

Dodat pak jen můžeme, že nový showroom je již čtvrtým v Německu a celkově dvanáctým v Evropě. Bugatti tak lze momentálně pořídit oficiálně na 34 adresách v 17 zemích celého světa. Nové hamburské dealerství je navíc dalším, do kterého je to z České republiky docela blízko - ze severu asi 500 km. Tím nejbližším bude pro většinu Čechů to mnichovské, které bylo otevřeno loni...

Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 1 - Bugatti showroom Hamburg 01Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 2 - Bugatti showroom Hamburg 02Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 3 - Bugatti showroom Hamburg 03Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 4 - Bugatti showroom Hamburg 04Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 5 - Bugatti showroom Hamburg 05Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 6 - Bugatti showroom Hamburg 06Bugatti má nové dealerství v místě, kde Chiron prodává jako o závod. Je blízko ČR - 7 - Bugatti showroom Hamburg 07
Bugatti otevřelo nový showroom v Hamburgu, kde překvapivě prodalo desetinu všech nových Chironů v Evropě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše