Reklama

Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat

Zatímco Japonce by mohl trochu děsit svým vzhledem, většinu ostatních by mohl polekat svou cenou. I když jde vlastně o drobnost, nová prosklená střecha bude dozajista tučným příplatkem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat

25.7.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Zatímco Japonce by mohl trochu děsit svým vzhledem, většinu ostatních by mohl polekat svou cenou. I když jde vlastně o drobnost, nová prosklená střecha bude dozajista tučným příplatkem.

Za sebou sice máme Festival rychlosti v Goodwoodu, na obzoru je ovšem automobilový týden v americkém Monterey. Ten odstartuje přibližně za měsíc, přičemž jeho asi nejočekávanější novinkou je Bugatti Divo. Název novinky je přitom tím jediným, co o voze s jistotou víme. Mělo by ale jít o podstatně dražší verzi modelu Chiron, která základní provedení porazí na hlavu ve všem představitelném.

Nebude to ovšem jediná novinka, jakou se v Pebble Beach automobilka z Molsheimu pochlubí. Dále máme čekat také Sky View. Za tímto označením se ovšem neskrývá žádná speciální série, nýbrž nový prvek příplatkové výbavy. Jeho cena sice zveřejněna nebyla, nicméně jelikož na Bugatti stojí všechno obrovské peníze, stoprocetně se bavíme o milionech korun.

Oč tedy běží? Jak naznačují již fotografie, Chiron dostal do vínku střešní okna. Ta ovšem rozhodně neodpovídají tomu, co vídáme na ostatních koncernových značkách. Zachována totiž byla centrální stylistická linie, díky čemuž máme tu čest se dvěma laminátovými díly, do kterých byla zasazena skla o rozměru 65 x 44 centimetrů. Uvnitř tak lze počítat s nepatrně vyšší světlostí.

Bugatti uvádí, že samotné panely, které nahrazují neprůhledné hliníkové provedení, jsou složeny ze čtyř vrstev. Ta svrchní má odrážet infračervené záření, uvnitř by tedy nemělo být tepleji než ve standardním voze. Samozřejmostí je ochrana UVA a UVB, vyjma toho byl důraz kladen na aerodynamiku. Pocítit byste tedy v kabině neměli vyšší aerodynamický hluk.

Značným benefitem je nárůst prostoru pro hlavu cestujících vůči standardu o 27 milimetrů. Chiron by tedy mohl začít nadmíru lákat třeba americké hráče NBA, jenž sice mají dostatek peněz, ovšem Bugatti pro ně dosud mohlo být stísněné. A jelikož ryze otevřené provedení na rozdíl od modelu Veyron Grand Sport nedorazí, je tohle jejich jediná šance.

Lze již jen dodat, že dle automobilky nebyla nikterak kompromitována bezpečnost. Nicméně doufejme, že na privátní test nové finesy hned tak nedojde. I proto, že její vzhled je více než zajímavý a připomíná historická letadla, třeba příď létající pevnosti B29. Ta stojí za svržením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki, touto spojitostí se ale Bugatti jistě chlubit nebude...

Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat - 1 - Bugatti Chiron Sky View 2018 prvni foto 01Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat - 2 - Bugatti Chiron Sky View 2018 prvni foto 02Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat - 3 - Bugatti Chiron Sky View 2018 prvni foto 03Bugatti odhalilo nový prvek příplatkové výbavy Chironu, Japonce by mohl vylekat - 4 - Bugatti Chiron Sky View 2018 prvni foto 04
Bugatti Chiron si zákazníci mohou nově objednávat s prosklenou střechou Sky View. Vypadá svérázně trochu připomíná příď amerických bombardérů B29

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama