Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Cadillac ATS-V Coupe odhalen únikem, americký agresor má 450 koní a manuál
12.11.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
ATS-V má objemnější a silnější přeplňovaný motor než BMW M4. Otázkou je, zda na něj bude stačit i jízdními vlastnostmi. Kompletně se ukáže v L.A.
Očekávaný konkurent BMW M4 z Ameriky je na světě - Cadillacu unikly první fotografie a specifikace ostrého kupé ATS, verzi ATS-V. Včera jsme tu měli upoutávku, na které ale bylo vidět jen jedno kolo při burnoutu - a to ještě jen chvíli, dokud se nezahalilo do oblaku dýmu. Květen přinesl špionážní video z Ameriky a srpen zase poněkud konzervativní ilustraci z Maďarska.
Oficiální fotografie ukazují, že vzhled ATS-V rozhodně umírněný nebude, v agresivitě si s M4 nejenže nezadá, ale ostrými hranami ji možná dokonce předčí. Jsou tu vcelku běžné úpravy vzhledu, tedy odlišná přední maska, větší sací otvory v nárazníku, lízátko pod ním, nasávání v kapotě, nástavce prahů, spoiler na víku zavazadelníku a upravený zadní nárazník se čtveřicí koncovek výfuku. A také vidíme nová tmavá kola.
Pod kapotou je podle dostupných informací 3,6litrový vidlicový šestiválec se dvěma turbodmychadly, tady velké překvapení nečekejte. Je ale údajně naladěn na 450 koní a 606 Nm, čímž M3 a M4 hravě překoná. Výkon pochopitelně proudí na zadní kola a dokonce bude na výběr ze dvou převodovek - buď můžete mít osmistupňový automat, údajně ten, který se pro rok 2015 dostal i do Corvette C7, anebo šestistupňový manuál - který je i ve voze na snímcích.
ATS-V také dostalo upravené odpružení a vylepšené brzdy, keramické ale standardem asi nebudou. V příplatkové výbavě bude údajně i aerodynamický kit, který má v rychlosti 240 km/h generovat přítlak 45 kg. Hmotnost vozu má být lehce nad 1,6 tuny, což je zhruba stejně jako M4. Očekávejme tedy velmi dobré jízdní vlastnosti - pochopitelně, pokud chce Cadillac konkurovat BMW M4.
Oficiální představení Cadillaku ATS-V proběhne na autosalonu v Los Angeles, který začne již příští týden. Do té doby se snad na svět dostane i větší anebo aspoň kvalitnější fotosada, abychom si mohli kontury svalnatého ATS lépe prohlédnout.













450 koní vzhled Cadillacu ATS-V rozhodně nezapře
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
před 5 hodinami
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
včera
Fanoušci Wankelů by teď měli slavit výročí historického vítězství v Le Mans, místo toho truchlí nad smutnou ztrátou
14.8.2026
Nejčtenější články
Manažer Mercedesu přiznal, že vrcholný elektrický nesmysl značky nikdy neměl vzniknout. Musel vidět to, co jsme teď spatřili my
21.7.2026
Nový VW Polo už jde objednávat i v úplném základu. Za svou cenu je jako vtip, kterému se nikdo nesměje
21.7.2026
Vrcholná Tesla je po faceliftu citelně horší auto než doteď, ukázal test. Přišla o pneu či funkce, zato dostala launch control, který nic nedělá
21.7.2026
Nové Audi A2 bylo natočeno skoro bez maskování, vedle ceny unikly i specifikace. Tohle bude pro čtyři kruhy rána z milosti
21.7.2026
Zaříznout kombíky Hyundai nemohlo v horší dobu. Další značka říká, že zájem o ně zažívá renesanci a posílá je na nové trhy
21.7.2026
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 08.17. 15:14 - pavproch
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.17. 14:48 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.17. 14:42 - delphin
- Onboard videa 08.16. 17:18 - brnenska.odchytova
- Cyklistické vlákno 08.15. 18:30 - řidičBOB
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 08.15. 09:26 - pavproch
- Banky, peníze, finance, investice... 08.15. 06:28 - pavproch
- Přejetí čerstvě natřeného přechodu 08.14. 09:53 - Bookebster
