- -

Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu”

Ze severoamerickém trhu přijíždí do Evropy modernizovaná varianta městského mini Spark. Chevrolet jej představí už za pár týdnů v Paříži.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu”

28.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Ze severoamerickém trhu přijíždí do Evropy modernizovaná varianta městského mini Spark. Chevrolet jej představí už za pár týdnů v Paříži.

Americký koncern General Motors představí na podzimním pařížském autosalonu kromě nové motorizace pro crossover Chevrolet Orlando také modernizovanou podobu svého nejmenšího modelu Spark. Půjde ale pouze o evropskou premiéru, ve Francii totiž bude odhalen vůz, který si již pár měsíců můžou pořídit zákazníci ve Spojených státech.

Faceliftovaný Spark rozpoznáte podle zvětšené masky chladiče, nového předního nárazníku s úzkou štěrbinou nasávání opticky spojující mlhovky nebo pozměněné konstrukce hlavních světel s částečně zatmavenými plochami.

Evropská odnož Chevroletu sice nezveřejnila fotografie Sparku zezadu, ale z popisu tiskové zprávy víme, že také zde došlo k jedné drobné změně odpovídající severoamerickému modelu - třetí brzdové světlo sestávající z LED již není nalepeno z vnitřní strany zadního okna, nýbrž bylo integrováno do spoileru prodlužujícího linii střechy, což podle GM zlepšilo výhled vzad. Naopak o pouhou estetiku šlo designérům, kteří měli za úkol přepracovat tvary čtrnácti a patnáctipalcových kol.

Konstruktéři kromě toho přetvořili středovou konzoli a vylepšili její odkládací přihrádky a kabina k tomu dostala nové, blíže nepopsané dekorační prvky. O pohon Chevroletu Spark se i nadále budou starat čtyřválce s objemem 1,0 nebo 1,2 litru a výkonem 68, respektive 82 koní (americká dvanáctistovka je malinko větší a má 85 koňských sil). GM uvádí identickou průměrnou spotřebu pět litrů na sto, což by znamenalo, že v obou případech (pokud se tedy nejedná o zaokrouhlování) spadla o decilitr.

A protože sdělení Chevroletu toho více neříká, na ceník, případně informaci, jak došlo k redukci spotřeby, si budeme muset chvíli počkat. Minimálně v prvním případě ale změny očekávat nelze, prostor k navýšení cen je na dnešních evropských trzích obvykle nulový.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.

Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu” - 1 - chevrolet spark 2013 01Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu” - 2 - chevrolet spark 2013 02
Facelift vychází ze Sparku, který se letos začal prodávat ve Spojených státech

Miro Mihálik

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše