Reklama

Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů

Logan, Logan MCV, Sandero a jeho provedení Stepway dostala nové nárazníky či světel s LED. A hovoří se take o novém turbu pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů

15.9.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Logan, Logan MCV, Sandero a jeho provedení Stepway dostala nové nárazníky či světel s LED. A hovoří se take o novém turbu pod kapotou.

Dacia pochopitelně nebude chybět na pařížském autosalonu. Přestože jde o rumunskou značku, v podstatě jde o její domácí motor show, neboť automobilka spadá pod alianci Renault-Nissan. A ve francouzské metropoli nebude troškařit - hodlá nám představit facelift modelů Logan, Logan MCV, Sandero a Sandero Stepway. Tedy většinu svých modelů krom Dusteru, který už vyhlíží novou generaci a Lodgy resp. odvozeného Dokkeru.

Tuto čtveřici si můžeme nyní poprvé prohlédnout, přičemž změny se nebudou týkat pouze vzhledu. Podle dostupných informací by se do motorového prostoru měl nastěhovat výkonnější agregát než stávající 0,9litrový tříválec, který produkuje 90 koní. Jeho identita zatím prozrazena nebyla, nicméně velmi pravděpodobně půjde o 1,2litrovou přeplňovanou jednotku, která pod kapotou modelu Duster dává k dobru 125 koní. Zda se ale dané zvěsti ukážou být jako pravdivé, to nejspíše zjistíme až za dva týdny.

Přesunout se tak můžeme k jistotám, jenž se týkají pozměněného vzhledu. Celá čtveřice dostane nové přední nárazníky, se kterými jsou spárovány odlišné mlhovky se stříbrnými rámečky. Jiná je také čelní maska a lehce modifikovány byly rovněž světlomety užívající dokonce LEDky. To samé tvrdí Dacia také o koncových lampách, pohled na ně nám ale zatím upřela.

Mimo to automobilka zmiňuje také modernizaci interiéru, v jehož případě se má vylepšit materiály, ergonomie i úložné prostory. Snímky, jež by nám tyto změny ukázaly, ale taktéž chybí. Dá se předpokládat, že s plným virtuálním odhalením Dacia již před Paříží nepřijde, její fanoušci se tedy musí obrnit menší trpělivostí.

My se pak můžeme ptát, zda na autosalon dorazí rovněž druhá generace zmiňovaného SUV Duster či nikoliv. Dosud veškeré indicie naznačovaly, že s ní můžeme v Paříži počítat, oficiálně však žádné potvrzení nepadlo. Je tedy možné, že buď Rumuni chystají velké překvapení, nebo si svůj zásadní model schovávají až na Ženevu.

Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 1 - Dacia Paris 2016 prvni foto 01Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 2 - Dacia Paris 2016 prvni foto 02Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 3 - Dacia Paris 2016 prvni foto dalsi 01Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 4 - Dacia Paris 2016 prvni foto dalsi 02Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 5 - Dacia Paris 2016 prvni foto dalsi 03Dacie ukazuje svou novou tvář, naráz faceliftovala většinu modelů - 6 - Dacia Paris 2016 prvni foto dalsi 04
Dacia chystá modernizaci hned čtyř modelů, faceliftované vozy Logan, Logan MCV, Sandero a Sandero Stepway ukáže v Paříži

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše