Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně

Krytí je to chytré, ale poněkud průhledné, když použijete české eFkové značky a podložky pod ně s nápisem „Škoda originální díly”. Navíc ani proporce tady na původní model zevně nesedí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně

17.10.2019 | Petr Prokopec

Krytí je to chytré, ale poněkud průhledné, když použijete české eFkové značky a podložky pod ně s nápisem „Škoda originální díly”. Navíc ani proporce tady na původní model zevně nesedí.

V letošním roce Škoda vstoupila do elektrické éry. Je ovšem třeba dodat, že Citigo iV a plug-in hybridní Superb jsou spíše jen jakýmsi předkrmem. Hlavní chod dorazí teprve příští rok v podobě zcela nového SUV. To jsme si již mohli prohlédnout na ženevském autosalonu v podobě konceptu Vision iV, jehož vizáž rozhodně nebyla nepřitažlivá. Zda tomu bude i u produkčního modelu, není jisté. A potvrdit to nemohou ani první záběry testovacích prototypů, neboť logo okřídleného šípu v tomto případě zcela chybí.

Elektrické SUV bylo totiž nachytáno na Nürburgringu a v jeho okolí v převlečení za Volkswagen Tiguan. Oproti sériovému provedení ovšem došlo na mnohé modifikace, díky čemuž značka nikoho nezmátla. Patrné je to zejména v oblasti středového sloupku, který byl protažen. Aby ovšem nebylo pochyb o tom, co se skrývá pod kapotou, ozdobil víko zavazadelníku nápis Elektrofahrzeug neboli elektrický vůz. Pod něj pak zamířila „eFková“ registrační značka s rámečkem odkazujícím na mladoboleslavskou automobilku.

Je přitom logické, že došlo na rozšíření středového sloupku. Koncept Vision iV totiž narostl do délky na 4 655 milimetrů, zatímco základní Tiguan je o takřka dvacet centimetrů kratší. Novinka Škody tak nabídne uvnitř prostor na úrovní Volkswagenu Touareg, za čímž stojí rovněž platforma MEB. Ta byla vyvinuta speciálně pro elektromobily a počítá s uskladněním baterií v podlaze. Kromě nemalého místa na předních i zadních sedadlech se tak dá očekávat i velkorysý zavazadelník.

Aktuálně přitom není jisté, s jakým ústrojím mladoboleslavská novinka přijde v případě produkčního modelu. Koncept disponoval 83 kWh, ze kterých byla napájena dvojice elektromotorů. Ty souhrnně posílaly na všechna čtyři kola 306 koní, což stačilo ke zrychlení z klidu na stovku za 5,9 sekundy. Dojezd pak byl dle cyklu WLTP vyčíslen na 500 kilometrů, přičemž rychlodobíjecí stanice zvládla lithium-iontové akumulátory nabít na 80 procent kapacity za 30 minut.

Dá se přitom předpokládat, že pokud Škoda půjde věrně ve stopách konceptu, půjde o vrcholné provedení elektrické řady. Počítat ale nejspíše budeme moci také se základní variantou, která dorazí pouze s jedním elektromotorem u zadní nápravy. Platforma MEB pak navíc umožňuje také instalaci pouze sedmi článků namísto dvanácti, což by sice zredukovalo dojezd na nějakých 300 kilometrů, nicméně na druhou stranu by razantně dolů zamířila také cena.

Na bližší informace bude ovšem třeba ještě vyčkat, sériové provedení elektrického konceptu přeci jen ještě před sebou má ještě dlouhou cestu. Během ní zamění modifikovanou karoserii Volkswagenu za vlastní kůži, na kterou jsme nadmíru zvědavi. Pokud by totiž Škoda zachovala odvážný styl, mohla by se dočkat nemalého úspěchu i přesto, že její novinka bude nabízena v cenovém pásmu, které pro automobilku není obvyklé.


Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 1 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 01Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 2 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 02Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 3 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 03Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 4 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 04Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 5 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 05Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 6 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 06Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 7 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 07Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 8 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 08Další nové SUV Škody bylo nafoceno při testech, na Volkswagen si hrálo marně - 9 - Skoda EV prototyp 2019 spy foto 09
Elektrické SUV Škody bylo nachytáno na Ringu v převlečení za Volkswagen Tiguan

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama