Reklama

Další nové SUV Volkswagenu nafoceno bez maskování, má dost zvláštní jméno

Kdyby Bugatti postavilo své první SUV, podobné jméno by mu docela přistálo. Teď si ho usurpuje novinka VW, která Evropu podle všeho mine.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Další nové SUV Volkswagenu nafoceno bez maskování, má dost zvláštní jméno

6.4.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Kdyby Bugatti postavilo své první SUV, podobné jméno by mu docela přistálo. Teď si ho usurpuje novinka VW, která Evropu podle všeho mine.

Pro většinu automobilek je dnes čínský trh zásadním odbytištěm. Výjimkou není ani koncern VW, ostatně před několika týdny jsme si mohli představit třeba takovou Škodu Kamiq, která byla vyvinuta na míru tamnímu publiku. Krásy toto SUV mnoho nepobralo, nicméně to řadě lidí vadit nebude - podstatné totiž je, že česká značka vsadila na již letitou techniku, u které bude moci nastavit nízkou cenu. Dobré prodeje pak lze očekávat navzdory neatraktivnímu vzhledu.

Ještě větší šance na úspěch bude mít Volkswagen pojmenovaný Tayron. Zaujme už svým jménem, které více než co jiného připomene Bugatti Veyron, k technické vytříbenosti francouzsko-německých strojů ale bude mít daleko. Také v tomto případě se jedná o SUV určené nejspíše pouze pro čínský trh, třebaže vzhledově by tento model snadno obstál i v náročnější Evropě. Dále je nakonec i technikou - novinka stojí na stejné verzi platformy MQB, jakou užívá starší VW Tiguan s kratším rozvorem vyráběný v kooperaci Volkswagenu a značky FAW.

Jelikož odhalení vozu je naplánováno na pekingský autosalon, který otevře své brány až za pár dní, není až tak překvapivé, že k dispozici zatím nemáme veškeré technické parametry. Pohled na záď testovacího prototypu však odhaluje označení 380 TSI, jež vede k přeplňovanému benzinovému dvoulitrovému čtyřválci. Ten pak sice nebyl naladěn na 380, nýbrž 220 koní, nicméně i tak lze čekat slušnou dynamiku.

Tayron zamíří do prodeje ve druhé půli letošního roku, zatím pouze v základní formě. Mimo to ale značka chystá ještě provedení R-Line, které se bude lišit především agresivnějším bodykitem a většími litými koly. Kdy bude v prodeji, není jisté, nicméně její předzvěst v podobě konceptu Advanced Midsize SUV taktéž nemá ve zmiňovaném Pekingu chybět.

Lze pak jen dodat, že tamtéž se ukáže také další novinka zvaná Powerful Family SUV (to jsou jména...). Ta je pro změnu postavena na základech prodlouženého Volkswagenu Tiguan, který značka vyrábí ve zcela jiném joint venture než standard. Nové SUV přitom nebude klást až takový důraz na prostornost, nýbrž hlavně na výkon pohonných jednotek a luxusní výbavu.

Další nové SUV Volkswagenu nafoceno bez maskování, má dost zvláštní jméno - 1 - VW Tayron 2018 spy foto 01Další nové SUV Volkswagenu nafoceno bez maskování, má dost zvláštní jméno - 2 - VW Tayron 2018 spy foto 02Další nové SUV Volkswagenu nafoceno bez maskování, má dost zvláštní jméno - 3 - VW Tayron 2018 spy foto 03
VW Tayron je dalším novým SUV německé značky. Má docela moderní techniku a pohledný vzhled, přesto má být k mání jen v Číně. Zda tomu tak bude, uvidíme s jistotou za pár dnů

Zdroj: Bitauto

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše