Reklama

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická

Slova o brzkém odhalení jsou fakt, zbytek berte s rezervou jako prohlášení člověka, který se staral o její vývoj. Ať už ale bude skutečnost jakákoli, Kodiaq RS je definitivně hotovou věcí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická

11.6.2018 | Petr Prokopec | 80 příspěvků

Slova o brzkém odhalení jsou fakt, zbytek berte s rezervou jako prohlášení člověka, který se staral o její vývoj. Ať už ale bude skutečnost jakákoli, Kodiaq RS je definitivně hotovou věcí.

Škoda již několikrát naznačila, že by velmi ráda rozšířila nabídku modelů s písmeny RS ve jméně. A vlastně nezůstala jen u slov, místo toho došlo i na činy. Mladoboleslavská značka dala celému světu jasně najevo, že Kodiaq RS je víceméně hotovou záležitostí a je třeba s ním počítat. Kdy, ptáte se? Podle aktuálního oficiálního potvrzení ještě letos. Do showroomů by vrcholné SUV mělo zamířit krátce po svém výstavním debutu na autosalonu v Paříži.

„Pro modely RS vidím mnohem větší potenciál. Jsou extrémně úspěšné a já osobně bych velmi rád tímto logem ozdobil i ostatní modely v naší nabídce,“ uvedl již loni Christian Strube, šéf vývojového oddělení automobilky. Zároveň přitom dodal, že „Octavia RS je pro Škodu dobrým ambasadorem. Nyní diskutujeme o Superbu RS a rád bych měl také Kodiaq RS. Jako technický tým za tyto vozy bojujeme.“

Onen boj byl očividně úspěšný, neboť Kodiaq RS se opravdu stane realitou. Pod kapotou nabídne jediné hnací ústrojí, a sice nadvakrát přeplňovaný diesel 2,0 BiTDI, který dává k dobru 240 koní. Tento výkon pak bude prostřednictvím sedmistupňového dvouspojkového automatu přenášen pouze na všechna čtyři kola. Dle Strubeho je stroj, který již měl možnost vyzkoušet, „fantastický“.

Kromě jiné dynamiky se Kodiaq RS bude vůči standardnímu SUV lišit také vizáží, jež bude výrazně dramatičtější. Očekávat tedy máme nejen nový přední a zadní nárazník či větší litá kola, ale také řadu nových detailů. Obdobně na tom bude také interiér, kde se objeví rovněž sportovní sedadla a volant. A také rozsáhlejší standardní výbava, což základní cenu pošle nad 1,2 miliomu Kč.

Ještě výše velmi pravděpodobně zamíří Superb. Ten již nyní může dostat až 280 koní, v rámci verze RS bude tedy třeba přijít přinejmenším se 300koňovým stádem. Za jeho produkci by byl zodpovědný přeplňovaný benzinový dvoulitr z Volkswagenu Golf R, nicméně vůči dárcovskému vozu by doznal ještě posílení, aby značil skutečný vrchol v nabídce Škody.

Je samozřejmě možné, že tuto pohonnou jednotku následně dostane i Kodiaq, jenž by tak jako RS byl k mání v dieselovém i benzinovém provedení. Zda se tak ovšem stane, bude záviset nejen na prodejním úspěchu první zmíněné verze, ale zejména na volných kapacitách značky. Ta totiž kromě sportovních derivátů již připravuje také první plug-in hybrid i elektromobil.

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 1 - Skoda Kodiaq RS 2018 novy render 04
Chystaná Škoda Kodiaq RS se ukázala na prvním oficiálním obrázku...

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 2 - Skoda Kodiaq RS 2018 novy render 01
...i na neoficiální ilustraci

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 3 - Skoda Kodiaq RS 2018 novy render 02Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 4 - Skoda Kodiaq RS 2018 novy render 03
Že skutečně dorazí, o tom svědčí registrační značky testovacích prototypů nafocených na Ringu

Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 5 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 01Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 6 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 02Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 7 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 03Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 8 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 04Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 9 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 05Díváte se na další novou Škodu. Odhalí se brzy a prý je fantastická - 10 - Skoda Kodiaq prototyp na Ringu 2017 videoscreen 06
Tamtéž se dříve objevily i ranější prototypy s menším maskováním

Zdroje: Auto Express, Škoda

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 80 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama