Reklama

Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí

Nové české SUV to může dotáhnout až na evropský trůn, porotě koncernové vozy proti mysli zjevně nejsou. A neplatí to jen o nich.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí

21.11.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Nové české SUV to může dotáhnout až na evropský trůn, porotě koncernové vozy proti mysli zjevně nejsou. A neplatí to jen o nich.

Není tomu dlouho, co jsme se zabývali finalisty ankety Severoamerické auto, SUV a truck roku. Při té příležitosti jsme zmínili jednu zajímavost, jenž s trojicí vozů v každé kategorii souvisí - vždy jen jeden je totiž pravým Američanem. Ve všech ostatních případech se ovšem jedná o značky ze zbytku světa, byť mnohé z nich ve Spojených státech či kupříkladu Kanadě nebo Mexiku vyráběny jsou.

Nyní pro změnu hodíme očkem po kandidátech, jenž hodlají soupeřit o titul Evropské Auto roku (COTY neboli Car Of The Year) 2017. Zde pro změnu najdeme jen velmi málo aut americké provenience, jedinými zástupci jsou totiž Ford Edge a Tesla Model X. S ohledem na místní oblibu aut s alternativním pohonem má přitom větší šance elektrické SUV.

Vozů, jenž se musí obejít bez klasického spalovacího motoru, který by byl navíc pouze jedinou pohonnou jednotkou, je v aktuálním seznamu 30 kandidátů mnohem více. Máme tu totiž třeba takové Hyundai Ioniq, Kiu Niro, či Toyoty Prius a Mirai. Zapomínat nesmíme ani na Hondu NSX, i když zrovna její šance jakožto supersportu přeci jen nejsou zrovna enormní.

Seznam uchazečů o titul je ale jinak velmi silný, pročež je momentálně vskutku otázkou, kam nakonec zlaté vavříny zamíří. Loni volba padla na Opel Astra, předloni na VW Passat a v roce 2014 na Peugeot 308. Předtím kraloval VW Golf, ještě předním pak Opel Ampera/Chevrolet Volt, Nissan Leaf či v roce 2010 Volkswagen Polo.

Z výše zmíněného je patrné, že prim u poroty hrají německé vozy nebo modely osazené elektrickým ústrojím. Zda tomu ale bude i letos, to je sporné. VW Group má totiž „škraloup“ díky kauze Dieselgate, favorizace elektrických či hybridních modelů také již není taková jako dříve.

Uvidíme tedy, zda se štěstí usměje třeba na Škodu Kodiaq, která mezi kandidáty nechybí. Více přitom budeme vědět již za týden 28. listopadu, kdy bude zveřejněn seznam sedmi finalistů. Z nich pak vzejde konečný vítěz, který bude vyhlášen v předvečer autosalonu v Ženevě 6. března 2017.

Seznam 30 kandidátů na titul Evropské Auto roku (COTY) 2017

Alfa Romeo Giulia
Audi A5
Audi Q2
Citroën C3
Fiat Tipo
Fiat/Abarth 124 Spider
Ford Edge
Ford Ka
Honda NSX
Hyundai Ioniq
Jaguar F-Pace
Kia Niro
Kia Sportage
Maserati Levante
Mercedes-Benz třídy C
Nissan Micra
Peugeot 3008
Porsche 718 Boxster/Cayman
Porsche Panamera
Renault Mégane
Renault Scénic
Seat Ateca
Suzuki Baleno
Škoda Kodiaq
Tesla Model X
Toyota C-HR
Toyota Mirai
Toyota Prius
VW Tiguan
Volvo S90/V90

Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 1 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 01Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 2 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 02Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 3 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 03Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 4 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 04Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 5 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 05Evropské Auto roku (COTY) 2017 zná kandidáty, Škoda Kodiaq tu nechybí - 6 - Skoda Kodiaq Paris 2016 nove 06
Škoda Kodiaq se probojovala nejen mezi kandidáty Světového Auta roku (WCOTY), ale i toho Evropského (COTY)

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše