- -

Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě

Japonský hatchback dostane o trochu více chromu, dovnitř nový volant a větší displej. Do standardu zamíří systém GVC.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě

6.3.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Japonský hatchback dostane o trochu více chromu, dovnitř nový volant a větší displej. Do standardu zamíří systém GVC.

Minulý rok nás Mazda obdařila faceliftem modelu 3, letos pro změnu přichází řada na její supermini. Slavnostní premiéru modernizovaného hatchbacku máme očekávat již zítra na ženevském autosalonu, kde zároveň dojde také k odhalení evropské verze zcela nové Mazdy CX-5 a vylepšeného crossoveru CX-3. My se ale dnes budeme zabývat především inovovaným nejmenším modelem značky.

Uniknuvší japonská brožura ukazuje faceliftovanou Mazdu 2 zvenčí i zevnitř. Venkovní změny jsou drobné, jasněji viditelné je jen větší množství chromových doplňků a lehce pozměněná čelní maska. Japonská automobilka nejspíše ještě rozšíří nabídku barev karoserie a představí nová litá kola.

Také interiér zůstává téměř stejný, alespoň na první pohled. Architektura palubní desky i středové konzole zůstala zachována, měnit se budou pouze některé detaily. Mazda už dříve slíbila přepracovaný volant, lepší displeje či kvalitnější odhlučnění. S tím souvisí i úpravy podvozku, jež mají zlepšit komfortu cestování.

Změnami projde paket bezpečnostních systémů i-ActivSense, do standardní výbavy pak zamíří i nová technologie G-Vectoring Control (GVC). Tu má ve výbavě také modernizovaná Mazda CX-3, chybět samozřejmě nebude ani pod kapotou modelu CX-5. Ten přitom bude k mání od léta, zatímco prodej dvojice faceliftů startuje na jaře.

Více si řekneme během následujících dnů, aktuálně tak jen dodáme, že modernizovaná Dvojka bude k mání také s luxusně vypadajícím interiérem, který zdobí prošívané hnědé čalounění zvané Demio Tailored Brown. Zatím je však otázkou, zda s ohledem na původ brožury jde o specifikaci určenou pouze pro Japonsko, nebo pro všechny trhy.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě - 1 - Mazda 2 2017 facelift unik brozury 01Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě - 2 - Mazda 2 2017 facelift unik brozury 02Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě - 3 - Mazda 2 2017 facelift unik brozury 03Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě - 4 - Mazda 2 2017 facelift unik brozury 04Facelift Mazdy 2 předčasně odhalen únikem brožury, ukáže se v Ženevě - 5 - Mazda 2 2017 facelift unik brozury 05
Mazda 2 se na ženevském autosalonu představí v modernizovaném provedení. Čekat máme spíše mechanické než vizuální změny

Zdroj: Car Drive přes Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše