- -

Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní

Korejský sedan dostal do vínku nejen dynamičtější design a motory, ale také vylepšená multimédia či širší bezpečnostní výbavu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní

8.3.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Korejský sedan dostal do vínku nejen dynamičtější design a motory, ale také vylepšená multimédia či širší bezpečnostní výbavu.

V těchto dnech bychom měli být plně zaměstnáni ženevským autosalonem. Ani zdaleka by přitom nešlo o překvapení, švýcarská motor show je totiž nejdůležitější akcí svého druhu v Evropě a možná i na světě. Tomu pak odpovídá počet premiér, jichž jsme se na výstavišti Palexpo dočkali. Nicméně mnohé značky se již chystají také na další debuty - kupříkladu šéf vývoje Škody již uvedl, že za měsíc v Šanghaji máme očekávat elektrický koncept.

Nyní tu pro změnu máme plné odhalení faceliftovaného Hyundai Sonata, které se pro změnu taktéž v dubnu ukáže na autosalonu v New Yorku. Zámořská verze by přitom měla plně odpovídat vozu, který vidíte na fotografiích, ale který je variantou určenou pro domácí, tedy jihokorejský trh. Ve srovnání s dosavadním provedením přitom vnáší do hry více agrese a ostřejších linií.

Tohoto přerodu jsme si všimli již během publikace prvních oficiálních ilustrací, což doprovázel smutek nad absencí modelu Sonata v Evropě. Dá se sice předpokládat, že obdobnou změnou k lepšímu projde i spřízněné Hyundai i40, ovšem až v rámci nové generace. Ostatně, Sonata je dnes se stejnými technickými základy jako i40 o nějakou půlgeneraci napřed.

Evropu ale již nyní nechme být, místo toho zamiřme do Soulu, kde byla modernizovaná Sonata představena. Sedan se nově pyšní výraznější čelní maskou, se kterou přišly vertikálně posazené LEDky určené k dennímu svícení. Přepracovány byly také hlavní i koncové světlomety, stejně jako nárazníky, boční prahy nebo vybrání pro registrační značku.

Čerstvější vzhled doplňuje nový design 17 a 18palcových litých kol a jistě dojde i na obměnu palety barev karoserie. Změn je tedy málo, přesto to postačilo k mnohem dravějšímu výrazu, který je navíc ještě u verze Turbo umocněn odlišným výpletem čelní masky a dalšími drobnými změnami na náraznících.

Pasažéry potěší inovovaná klimatizaci, a to včetně výdechů a ovládání. Změnami prošel i multimediální systém, nově se sedmipalcovou obrazovkou, kterou lze za příplatek vyměnit za osmipalcovou. Přišly nové volanty (Turbo má zploštělou spodní část), nový port na USB a bezdrátové dobíjení mobilů.

Navýšena byla rovněž bezpečnost, Korejce bude chránit monitoring jízdních pruhů, detekce aut ve slepém úhlu a varováním před překážkami za vozem. Amerika nejspíše dostane tytéž prvky, i když skladba se může v detailech lišit v závislosti na legislativě. Jisté odklony pak nejspíše bude možné vysledovat také v motorovém prostoru.

Ve své domovině je Sonata nabízena se se třemi benzinovými a jedním dieselovým motorem. Základem je atmosférický dvoulitr naladěný na 163 koní, nad ním stojí přeplňovaná jedna-šestka T-GDI disponující 180 koňmi. Na vrcholu je již několikrát zmiňovaná varianta Turbo, která dostala čtyřválec 2,0 T-GDI a 245 koní. Zrychlení z klidu na stovku tak zvládá za 7,5 sekundy při cestě za nejvyšší rychlostí 240 km/h. Naftový motor má objem 1,7 l a produkuje 141 koní.

Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 1 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 01Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 2 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 02Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 3 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 03Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 4 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 04Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 5 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 05Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 6 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 06Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 7 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 07Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 8 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 08Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 9 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 09Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 10 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 10
Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 11 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 11Hyundai Sonata po faceliftu hýří agresí, nabízí až 245 koní - 12 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni oficialni sada 12
Faceliftované Hyundai Sonata se zatím ukázalo pouze v korejské verzi, ta americká ale bude hrát na stejně agresivní notu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama