Reklama

Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor

Korejský sedan pro Ameriku se dočká nové přídě či rozšířené bezpečnostní techniky. Evropský příbuzný to nejspíš pozná v nové generaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor

3.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Korejský sedan pro Ameriku se dočká nové přídě či rozšířené bezpečnostní techniky. Evropský příbuzný to nejspíš pozná v nové generaci.

Před několika málo dny jsme si mohli prohlédnout první oficiální ilustrace, které avizovaly příchod faceliftovaného Hyundai Sonata. Při té příležitosti jsme nutně museli zamáčknout slzu, vůz jako takový se totiž na českém trhu neprodává. Je to škoda, neboť se zdálo, že modernizace bude jaksepatří agresivní. Nezbývalo tedy nic jiného než doufat, že obdobné tvary přebere také o trochu menší model i40, který u nás k mání je.

To je prozatím jen naše spekulace, facelift u Hyundai i40 proběhl předloni a další modernizaci nelze předpokládat. Právě i40 ale poprvé přišla na trh jako „nová Sonata” až s několikaletým zpožděním a něco podobného by šlo čekat i na podruhé. Současná Sonata má totiž na krku pouze tříletou kariéru a její faceliftované provedení by vzhled nové i40 mohlo více než naznačovat.

Toliko ale pro objasnění rozdílů mezi situací u nás a v zámoří. Nyní se ale již budeme držet pouze modernizovaného vzhledu Hyundai Sonata, který se nám aktuálně ukazuje na reálném snímku. Jeho autenticita sice zatím nebyla potvrzena, nicméně velmi pravděpodobně se skutečně koukáme na vylepšený korejský sedan.

Ten dostal novou masku, která je širší než ta dosavadní. Přepracován byl taktéž nárazník a světla (včetně těch pro denní svícení), ilustracemi naznačovaná agresivita ale již není tak extrémní. Spíše zde máme snahu o kombinaci sportovna a elegance, která se zřejmě projeví i vzadu, kde lze rovněž očekávat modifikované lampy.

Více si řekneme nejpozději v dubnu, kdy bude faceliftované Hyundai Sonata debutovat na autosalonu v New Yorku. Dle očekávání by přitom mělo dostat i řadu modernizovaných prvků v interiéru a také rozšířené bezpečnostní a asistenční systémy.

Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor - 1 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni foto unik 01
Faceliftované Hyundai Sonata nebude až tak agresivní...

Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor - 2 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 01Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor - 3 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 02Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor - 4 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 03Vzhled Hyundai Sonata 2017 unikl na první fotce, nová i40 nebude až takový agresor - 5 - Hyundai Sonata 2018 facelift prvni ilustrace 04
...jak naznačovaly předchozí oficiální ilustrace

Zdroj: Hyundai Blog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše