Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru

18.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

(+ videa) Do Monterey míří i koncept MPV, jenž chce „bezemisně“ svézt až sedm Číňanů. Za jeho designem stojí firma W Motors.

Automobilku W Motors máme zafixovanou jako tvůrce extrémních sportovních modelů Lykan Hypersport a Fenyr Supersport. Její designér Anthony Jannarelly mimo to navrhl také pouštního bojovníka zvaného Zarooq Sand Racer a navíc ještě založil firmu nesoucí jeho jméno, jenž vyprodukovala moderní Cobru, jinak také roadster Design-1. Nyní tu máme jeho další kreaci, na které se opět podílel společně se značkou W Motors.

Tuto automobilku nově oslovila čínská firma Iconiq Motors, jenž aktuálně v americkém Pebble Beach představuje své elektrické MPV zvané Seven. Zrovna pod takovým vozem bychom Jannarellyho podpis nečekali, nicméně proti gustu žádný dišputát. Koneckonců zde působil hlavně jako poradce. A navíc i bohatí mají ratolesti, které je třeba převážet do školky. Možná proto by se MPV mělo dočkat sériové výroby, ovšem omezené pouze domácím trhem.

S čím tedy mohou Číňané počítat? Především s designem, který skutečně nese menší odkaz na výše zmiňované supersporty. Patrné je to zejména v oblasti světlometů, kde se počítá s horizontálními i vertikálními liniemi. Maska vozu a přední nárazník jsou pak navrženy s ohledem na aerodynamiku, přičemž díky elektrickému ústrojí pod kapotou nebylo třeba ventilačních otvorů navyšujících odpor vzduchu.

Dále tu máme klenuté blatníky či „propadlé“ boční prahy, kterým společnost dělá asymetrická okenní linie a kamery namísto zpětných zrcátek. Je přitom otázkou, zda zrovna tento doplněk se dostane do sériové výroby, spíše než na dostupných technologiích ale vše bude záviset na změně legislativy. To samé se pak nejspíše bude týkat monstrózního světla vedoucího napříč celou zádí.

Opomenout nesmíme ani prakticky plochou střešní linii, která koresponduje s názvem vozu. Dovnitř by se totiž mělo vejít sedm pasažérů, přičemž ti zadní mají k dispozici tzv. sebevražedné dveře otevírající se proti směru jízdy. Nic bližšího bohužel momentálně o voze nemůžeme dodat, do interiéru či pod kapotu nás tvůrci nepustili. Není tedy kupříkladu jisté, jakou kapacitu mají baterie a jaký je dojezd.

Na druhou stranu, stále jde o koncept, více nás tedy budou zajímat parametry sériového provedení. Kdy ovšem to dorazí do výroby, to je taktéž sporné. Zmínit tak již jen můžeme, že W Motors podala pomocnou ruku v oblasti inženýringu rakouská firma Magna Steyr, což je další vodítko k tomu, že jen pro parádu se Seven o víkendu v Monterey producírovat nebude...

Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 1 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 01Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 2 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 02Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 3 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 03Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 4 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 04Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 5 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 05Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 6 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 06Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 7 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 07Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 8 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 08Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 9 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 09Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 10 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 10Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 11 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 11Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 12 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 12Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 13 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 13Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 14 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 14Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 15 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 15Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 16 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 16Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 17 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 17Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 18 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 18Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 19 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 19Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 20 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 20Iconiq Seven je překvapivé MPV od tvůrců Lykanu a Fenyru - 21 - Iconiq Seven 2016 prvni sada 21
Pod designem konceptu Iconiq Seven je podepsána firma W Motors, s technickou stránkou napomáhala rakouská společnost Magna Steyr

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama