Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie

Druhá karosářská verze přináší více stylu i výbavy, ve které nechybí i navigace. Pod kapotou však najdeme jen 1,6litrový motor ve třech naladěních.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie

6.3.2014 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Druhá karosářská verze přináší více stylu i výbavy, ve které nechybí i navigace. Pod kapotou však najdeme jen 1,6litrový motor ve třech naladěních.

Ruská značka Lada kdysi bývala na českém trhu opravdovým pojmem. Po rozpadu Sovětského svazu se však stala pomalu stejným strašákem jako srp a kladivo a na novinky AvtoVAZu dodnes leckdo kouká skrze prsty. Je však třeba dodat, že valná většina modelů této automobilky nemá kromě názvu s minulostí prakticky již nic společného. Koneckonců, taková nová Granta již vznikla ve spolupráci s Renaultem na čistém listu papíru.

Dosud jsme přitom měli tu čest pouze se sedanem, nově ovšem na ruský trh míří také druhá karosářská varianta. Jakožto liftback je přitom Granta o poznání pohlednější než tříprostorový sedan. A to nikoliv jen kvůli pozměněnému tvaru střechy, nová jsou totiž také zadní světla či spodní část nárazníku. Několika změn se pak dočkal též předek, kde se setkáváme i s přeprofilovaným nárazníkem.

Lepší vzhled ovšem není jediným přínosem těchto změn, nová verze chce být něčím jako je Škoda Octavia, tedy sympaticky vyhlížejícím vozem skrývajícím velký vnitřní prostor. Zmínit tak můžeme také větší objem zavazadelníku, který narostl na 440 litrů. Mimo to pak Lada slibuje, že již pro střední úroveň výbavy (zvanou Norma) se chystají LEDky pro denní svícení, ABS, posilovač řízení, elektrické otevírání zmíněného zavazadelníku nebo lepší audio systém.

O stupínek výše pak nalezneme úroveň Deluxe, se kterou již přichází centrální zamykání nebo airbag pro spolujezdce. Dále pak nechybí sedmipalcový dotykový displej s navigací, mlhovky, klimatizace nebo vyhřívaná a elektricky ovládaná venkovní zpětná zrcátka. Za příplatek pak navíc ještě dostanete paket Suite, se kterým přichází světelné, dešťové a parkovací senzory.

Po stránce motorické ale již takový výběr nemáte, momentálně je totiž k dispozici pouze 1,6litrový čtyřválec. Dopřát si jej ovšem můžete s výkonem 87, 98 nebo 106 koní, což při hmotnosti jen lehce převyšující jednu tunu znamená průměrnou dynamiku. Nic konkrétního v tomto směru nezaznělo, očekávat prakticky tytéž hodnoty jako u sedanu ale jistě není nemístné.

Přesnější ale nemůžeme být ani ohledně uvedení vozu na český trh. Jelikož sedan ovšem můžete v našich končinách sehnat oficiální cestou, dá se příchod novinky očekávat též. Koneckonců, pětidveřová karoserie je českými zákazníky kvitována o poznání více než ta čtyřdveřová...


Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 1 - Lada Granta liftback 2014 01Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 2 - Lada Granta liftback 2014 02Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 3 - Lada Granta liftback 2014 03Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 4 - Lada Granta liftback 2014 04Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 5 - Lada Granta liftback 2014 05Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 6 - Lada Granta liftback 2014 06Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 7 - Lada Granta liftback 2014 07Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 8 - Lada Granta liftback 2014 08Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 9 - Lada Granta liftback 2014 09Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 10 - Lada Granta liftback 2014 10Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 11 - Lada Granta liftback 2014 11Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 12 - Lada Granta liftback 2014 12Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 13 - Lada Granta liftback 2014 13Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 14 - Lada Granta liftback 2014 14Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 15 - Lada Granta liftback 2014 15Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 16 - Lada Granta liftback 2014 16Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 17 - Lada Granta liftback 2014 17Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 18 - Lada Granta liftback 2014 18Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 19 - Lada Granta liftback 2014 19Lada Granta liftback odhalena, je to malá ruská Octavie - 20 - Lada Granta liftback 2014 20
Lada Granta ve verzi liftback vypadá rozhodně pohledněji než dříve uvedený sedan

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama