Reklama

Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu

Lady jsou v posledních letech vizuálně atraktivnější než kdy dříve, ale pěkné? To bychom dosud neřekli o žádné. Na adresu nové Vesty Sport si to ale říci troufneme, a to jde o plně sériový model.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu

16.8.2018 | Petr Prokopec

Lady jsou v posledních letech vizuálně atraktivnější než kdy dříve, ale pěkné? To bychom dosud neřekli o žádné. Na adresu nové Vesty Sport si to ale říci troufneme, a to jde o plně sériový model.

Již jen pár dní nás dělí od začátku automobilového týdne v Monterey. V americkém Pebble Beach se dočkáme celé řady hlavně sportovních a supersportovních novinek, mezi něž bude patřit Bugatti Divo, Lamborghini Aventador SVJ nebo BMW Z4. Nejde však o jedinou automobilovou show, jež nás ještě do konce prázdnin čeká. Za necelé dva týdny totiž odstartuje moskevská motor show, kde taktéž nebude o sportovní novinky nouze. Jen půjde o trochu nižší ligu.

Řeč je v tomto případě o Ladě Vesta Sport, kterou si poprvé můžeme prohlédnout na snímcích z ulice. Z nich je konečně jasné, že jde o nejlépe vypadající model značky a alespoň za nás bychom řekli, že opravdu pěkný. A to přesto, že vůči standardu se nová verze liší jen v detailech, než aby došlo na zásadní přerod. Máme tu odlišné nárazníky, difuzor lemovaný po obou stranách koncovkou výfuku či spoiler na víku zavazadelníku, do kterého bylo zakomponováno třetí brzdové světlo.

Dále lze zmínit 17palcová litá kola obutá v nízkoprofilových pneumatikách, jež musí zvládat o trochu vyšší výkon. Pod kapotu se nastěhoval 1,8litrový benzinový čtyřválec naladěný na 145 koní a 187 Nm točivého momentu. Lada nárůstu dosáhla úpravou vnitřností motoru, navýšen byl také tlak v palivovém systému a jiné je i časování zapalování. Pětistupňový manuál pak dostal do vínku pár komponentů od Renaultu.

Tyto modifikace citelně vylepšily jízdní dynamiku, namísto sprintu na stovku za 10,2 sekundy stačí o šest desetin méně. Nejvyšší rychlost pro změnu narostla ze 186 na 198 km/h, proto byl posílen i brzdový systém. Kotouče byly zvětšeny ve všech rozích, konkrétní velikost ale Lada neuvádí. Dodává však, že zmiňované standardní sedmnáctky lze za příplatek nahradit osmnáctipalcovými ráfky.

Aby nedošlo jen na posun v přímém směru, byl o 35 milimetrů (na 1 545 mm) rozšířen rozchod kol vpředu a o 15 mm (na 1 525 mm) vzadu. Podvozek oproti tomu klesl o 16 mm blíže k zemi, světlá výška tak činí pouze 162 mm. Ruská automobilka kromě toho zesílila rovněž tlumiče a pozměnila i charakteristiku pružin. A aby toho nebylo málo, modifikována byla rovněž kinematika mechanismu řízení, zatímco ESP lze zcela vypnout.

Změny se týkají rovněž interiéru, ten se ale dosud neukázal ani na oficiálních, ani na špionážních fotkách. Podle tvrzení automobilky ale máme vpředu čekat sportovní sedadla s lepším bočním vedením, jež budou čalouněna kombinací kůže a Alcantary. S kůží a kontrastními švy lze počítat také na volantu, přičemž všechny tyto modifikace samozřejmě navýší i cenu. Dle spekulací ovšem na stále příjemných 350 tisíc korun.


Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 1 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 01Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 2 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 02
Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 3 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 03Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 4 - Lada Vesta Sport 2018 nove foto 04
Nové fotky teprve ukazují vizuální přitažlivost nové Lady Vesta Sport. Interiér nám však zatím neodhalují

Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 5 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 01Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 6 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 02
Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 7 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 03Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 8 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 04Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 9 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 05
Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 10 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 07Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 11 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 08Lada konečně stvořila opravdu pěkné auto. Poprvé ho nafotili v provozu - 12 - Lada Vesta Sport 2018 produkcni prvni sada 09
Ani na starších oficiálních snímcích vůz nevypadal špatně, ve skutečném světě ale působí přece jen atraktivněji

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama