Reklama

Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání

Tohle auto mělo v posledních letech poněkud týraným fanouškům značky BMW vlít novou krev do žil. Technicky to možná zvládne, vzhledem ale nová Z4 asi neohromí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání

12.8.2018 | Petr Miler

Tohle auto mělo v posledních letech poněkud týraným fanouškům značky BMW vlít novou krev do žil. Technicky to možná zvládne, vzhledem ale nová Z4 asi neohromí.

Chystaná nová generace modelu Z4 je pro BMW důležitým vozem. Nikoli z hlediska odbytu či zisků, tady by si firma vystačila s pár čtyřválcovými trojkami a pětkami a několika podobně nudnými SUV, ale kvůli image. Značka kdysi stojící na sloganech jako „Ultimativní řidičský stroj”, „Radost z jízdy” nebo „Forma následuje funkci” se v poslední dekádě a půl posunula směrem k masové produkci těšící spíše akcionáře rostoucími prodeji a zisky. Z ekonomického hlediska proti tomu jistě nelze nic namítat, bývalý majitelé aut jako BMW Z4 M Coupe se ale výkazu zisků a ztrát z výroční zprávy automobilky asi nenají.

BMW si je jistě vědomo, že to z dlouhodobé perspektivy není ideální stav, a tak se snaží tlačit na pilu i v případě okrajových produktů, které by vůbec nemuselo nabízet. Nedávno přišlo s novou generací řady 8 a teď se chystá odhalit něco možná ještě významnějšího. Jde o též novou, již třetí iteraci sportovního roadsteru Z4, který by zase jednou mohl být tím autem, o kterém mladí hoši budou snít už v dobách, kdy ani nebudou mít řidičský průkaz.

Oficiální odhalení je teprve před námi, čekat na něj ale nemusíte. Přes fórum fandů Toyoty Supra, jejíž pátá generace bude právě se Z4 sdílet technické základy, se totiž ven dostaly fotky zet-čtyřky, které ji odhalují ze všech stran. A způsobily poprask, ovšem nejspíše ne tím způsobem, který by si BMW přálo - vizuálně zůstává vůz za očekáváními.

Samozřejmě, jsou to první nedokonalé snímky, a tak se nelze dopouštět žádných definitivních soudů, očekávání většiny fandů ale zjevně nenaplňují. Auto se sice drží idey vřele přijatého konceptu, ale to je právě ono - jen se jí drží, nekopíruje ji. A těch pár změn, které tak trochu zakulatily dříve viděné ostré linie značně pozměnilo vnímání celku.

Největší rozpaky vzbuzuje příď, o které se diskutující přou, zda více připomíná novodobý Fiat 124 nebo Mercedes-AMG GT. Na obojím něco je, alespoň takto zachycená Z4 ale tradiční ani moderní BMW vážně nepřipomíná a koncept následuje tím nejméně vhodným způsobem - evokuje jej, ale detaily se od něj příliš vzdaluje.

Jak jsme zmínili, na finální soudy je brzy, zklamání většiny fandů na fórech ale nelze přehlédnout. Po technické stránce by mělo být vše v pořádku, tedy alespoň v rámci možností - na záběrech vidíme verzi M40i jistě s šestiválcovým turbem pod kapotou, která by měla nabídnout něco kolem 350 koní. Pohon kol bude jistě zadní nebo všech, převodovky podle všeho jen automatické. Další detaily čekejme v nejbližších dnech, déle už BMW tohle tajemství pod pokličkou neudrží...


Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 1 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 01Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 2 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 02Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 3 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 03
Únik prvních fotek produkčního BMW Z4 třetí generace způsobil okamžité zklamání

Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 4 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 04Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 5 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 05Nejnovější BMW odhalil únik ze všech stran. Mezi fandy způsobilo okamžité zklamání - 6 - BMW Z4 2019 nove produkcni unik 06
Od vzhledu loňského konceptu téhož vozu se zkrátka příliš vzdaluje a přesto jej příliš připomíná

Zdroj: SupraMKV

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama