Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Lexus RC 200t: i kupé dostalo dvoulitrové turbo, z ním konečně míří do prodeje
31.7.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Dosud byl k mání pouze osmiválcový Lexus RC F, běžné verze byly dostupné pouze v Americe. To ale nyní změní přeplňovaný čtyřválec s výkonem 245 koní.
Již od příchodu Lexusu NX 200t bylo jasné, že nový dvoulitrový přeplňovaný benzinový čtyřválec nezůstane vyhrazen pouze crossoveru. V červnu jsme tak mohli zmínit, že pohonná jednotka zamíří pod kapotu sedanu IS, nyní pro změnu přišla řada na kupé RC. V prodeji by se tato varianta měla ukázat ještě před koncem roku, což naznačuje, že slavnostní debut můžeme očekávat v září na autosalonu ve Frankfurtu.
Japonská automobilka sice momentálně ještě nedala k dispozici veškerá fakta, nicméně to podstatné již víme. Asi nejdůležitější je fakt, že RC 200t nedostane do vínku šestistupňový automat jako NX 200t, nýbrž osmistupňovou převodovku Sport Direct Shift, která byla původně vyvinuta pro RC F. Očekávat bychom tedy měli lepší řazení i zlepšení dynamiky.
K tomuto faktu se navíc přidává posílení samotného motoru, stejně jako v případě Lexusu IS můžeme totiž také v případě kupé očekávat 245 koní a 350 Nm. Tedy o šest koní a třicet Newtonmetrů více než u crossoveru. Poněkud paradoxně je ovšem model RC 200t horší při akceleraci na stovku, neboť danou disciplínu zvládne za 7,5 sekundy, tedy o pět desetin pomaleji než IS. Maximálka 230 km/h je již shodná.
Stejná je u obou modelů také žíznivost, v průměru si totiž kupé i sedan řeknou o 7,2 litru na sto kilometrů. Nic bližšího však již momentálně nebylo oznámeno, tiskovou zprávu pak doprovází pouze jediná nová fotografie. Z ní přitom můžeme vyčíst, že nová verze RC 200t dostane do vínku stejné tvary jako již dávno odhalené provedení RC 350. Jen litá kola budou odlišná a zřejmě také menší.
Ceny nejspíše automobilka oznámí v hesenské metropoli, přičemž pro evropské zákazníky to bude znamenat vůbec první příležitost, jak si standardní japonské kupé s žábrami na zádi pořídit. Doposud totiž byl k mání pouze osmiválcový Lexus RC F, který se musel obejít bez tohoto doplňku.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.
Nový Lexus RC 200t se zatím ukázal na jediné fotce...





























...od americké verze RC 350 se přitom bude lišit jen litými koly
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Hvězda dnes už mrtvé show otestovala nejnovější brutalitu autora McLarenu F1 na okruhu Top Gearu, je doteď v šoku z jejího chování
před 8 hodinami
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
6.5.2026
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
Nejnovější články
Lákavý Mercedes pro sedm koupíte po čtyřech letech za třetinu ceny, cenovka na náhradní baterii vám ale vezme chuť
před 5 minutami
Audi se vrátilo k výrobě dekády starého vozu. Možná by stačil návrat zpátky jen o pár let, kdy dělalo pořádná moderní auta
před 5 hodinami
Další výrobce elektromobilů míří ke dnu. Už neprodá ani to málo aut, co vyrobí, na skladě má vozy za 30 miliard, za kvartál prodělal 20
před 7 hodinami
Hvězda dnes už mrtvé show otestovala nejnovější brutalitu autora McLarenu F1 na okruhu Top Gearu, je doteď v šoku z jejího chování
před 8 hodinami
Magazín si koupil elektromobil na dlouhodobý test, za rok a 11 tisíc km na něm prodělal přes milion
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.08. 16:35 - tommas
- Porsche - vse o sportovnich modelech 05.08. 14:13 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 05.08. 13:31 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 05.08. 12:59 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 05.08. 11:27 - Zajda
- Další zajímavá autovidea 05.08. 10:51 - Truck Daškam
- Policejní kontroly a měření 05.07. 20:38 - jerry
- Politický koutek 05.07. 18:27 - jerry
