- -

Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross

Chystaná novinka s benzín-elektrickým ústrojím prý bude „nejlepší Mitsubishi, jaké kdy bylo vyrobeno“. Na minulosti snad proto ale parazitovat nemusela.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross

14.2.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Chystaná novinka s benzín-elektrickým ústrojím prý bude „nejlepší Mitsubishi, jaké kdy bylo vyrobeno“. Na minulosti snad proto ale parazitovat nemusela.

Pokud patříte mezi znalce a příznivce filmové série Rychle a zběsile, pak vám jistě něco říká Mitsubishi Eclipse. Druhá generace zazářila zeleným lakem hned na počátku prvního dílu, kabriolet třetí generace pro změnu nechyběl v dílu druhém. Samotná automobilka ovšem vyráběla ještě i nástupce, který dokonce dostal i 3,8litrový šestiválec. Stejně jako základní čtyřválcová verze ovšem vydržel ve výrobě do roku 2012.

Nyní Mitsubishi vrací název Eclipse zpět do hry, na nadšené výskoky až do nebe ale můžete rovnou zapomenout. Tentokráte totiž již nejde o dostupný sporťák, který zvládá pobrat celou rodinu i s kočárkem. Místo toho bude na ženevském autosalonu odhaleno nové SUV, které se zařadí mezi ASX a Outlander. Automobilka přitom pro tuto novinku vyhradila označení Eclipse Cross.

Přijde vám takový krok jako prznění minulosti? Vůbec se tomu nedivíme, cítíme něco podobného. Nicméně na tuto strategii si evidentně musíme u Mitsubishi zvyknout, ostatně japonská automobilka již dříve prohlašovala, že hodlá vrátit do hry i označení Evolution. A jak jinak než v kombinaci s SUV. Mitsubishi hodlá být králem tohoto segmentu a dělá proto vše možné i nemožné.

Názvy ale již ponechme stranou, nyní se pojďme soustředit na to, co náš v Ženevě čeká a nemine. Nový model Eclipse Cross se ukázal na nových fotkách. Ty potvrzují, že půjde o sériové provedení předchozích konceptů XR-PHEV a XR-PHEV II. Ty již dle názvu pohánělo hybridní ústrojí, produkční model ale dorazí i s klasickými benzinovými a dieselovými motory.

Plug-in hybrid by měl přijít až po konvenčních variantách, přičemž automobilka jej popisuje jako „nejlepší vůz, který kdy Mitsubishi vyrobilo“. Zda to bude pravda či nikoliv, to ještě nějaký ten pátek nezjistíme. Rozhodně však půjde o novinku s více než vystupujícím vzhledem, jenž počítá s masivní čelní maskou a výrazně sklopenou zádí.

Více si řekneme během několika málo dní, až do Ženevy nejspíše nové Mitsubishi Eclipse Cross tajemstvím zahaleno nezůstane. Zvědavi jsme přitom na zahájení prodeje, které ale nejspíše v první polovině roku na evropských trzích neproběhne. Spíše počítáme až s předvánočním obdobím.

Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 1 - Mitsubishi Eclipse Cross 2017 prvni foto 02Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 2 - Mitsubishi Eclipse Cross 2017 prvni foto 01Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 3 - Mitsubishi Eclipse Cross 2017 prvni foto 03
Na ženevském autosalonu se dočkáme vzkříšení Mitsubishi Eclipse, oproti minulosti však varianta Cross nebude sporťákem

Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 4 - Mitsubishi Eclipse FF 01Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 5 - Mitsubishi Eclipse FF 02Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 6 - Mitsubishi Eclipse FF 03Mitsubishi Eclipse se skutečně vrací, jako hybridní SUV s přídomkem Cross - 7 - Mitsubishi Eclipse FF 04
Pro připomenutí takto vypadala druhá a třetí generace v sérii Rychle a zběsile

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama