Reklama

Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není

Lada Niva vypadá zralá na důchod, místo toho ale stále rozšiřuje své pole působnosti. Pětidveřové provedení tak teď můžete koupit i v Německu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není

21.12.2017 | Petr Prokopec | 39 příspěvků

Lada Niva vypadá zralá na důchod, místo toho ale stále rozšiřuje své pole působnosti. Pětidveřové provedení tak teď můžete koupit i v Německu.

Ladu Niva netřeba nějak sáhodlouze představovat, ostatně nedávno jsme se podívali na zoubek její extrémní variantě Bronto. Nyní zůstaneme u továrního stavu, i když toho nejluxusnějšího. Pod názvem Urban totiž ruská automobilka začala již předloni nabízet verzi, která standardně počítá s 16palcovými litými koly, klimatizací či nárazníky v barvě karoserie. Terénní vlastnosti jsou však u tohoto provedení o trochu horší než u základu, a to kvůli poklesu světlé výšky z 235 na 190 milimetrů.

V tomto provedení byla Lada 4x4 (nové obchodní označení pro Nivu) Urban k mání i na českém trhu, zájemci ovšem byli omezeni třídveřovou karoserií. Od března loňského roku pak sice mají k dispozici také pětidveřovou variantu, nicméně ta byla dosud nabízena hlavně ve své domovině. AvtoVAZ však začal s exportem také do Evropy, pročež tu máme první ceny platné pro německý trh.

Pětidvířko s „luxusní“ výbavou je k mání od 14 290 Eur (cca 367 400 Kč), což je suma, se kterou lze nejspíše počítat i po příchodu modelu Urban 5D na český trh. Dokládá to pohled na třídveřovou verzi, která je v Německu k dispozici od 11 990 Eur (308 500 Kč). V Česku ji pořídíte jen o trochu dráže, konkrétně od 319 900 Kč, přičemž ve standardu je třeba i denní svícení či zrcátka v elektrice.

Se stejnými prvky lze počítat také u pětidveřového modelu, který zároveň dostal i vyhřívaná sedadla nebo elektrické ovládání oken. Neměnný je pak rovněž motor, neboť ve všech případech odvádí práci 1,7litrový benzinový čtyřválec s 83 koňmi. Výkon má přitom na starosti pětistupňový manuál, který je propojen se všemi čtyřmi koly a vozu umožní dosáhnout maximálky 137 km/h.

Lze pak jen dodat, že Lada 4x4 Urban 5D měří na délku 4 240 milimetrů a v případě rozvoru disponuje 2 700 mm. Vůči třídvířku tedy byla jaksepatří prodloužena, z čehož neprofitují jen cestující, ale také jejich bagáž. Objem zavazadelníku totiž vzrostl na 420 litrů ve standardu, respektive až na 780 l při sklopených zadních sedadlech. Stinnou stránkou toho všeho je vyšší hmotnost, jenž činí 1 425 kg, což na 83koňový motor už nebude snadná práce...

Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 1 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 01Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 2 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 02Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 3 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 03Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 4 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 04Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 5 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 05Nejluxusnější a největší Lada Niva se teď prodává i mimo Rusko, levná už moc není - 6 - Lada Niva Urban 2017 nova sada 06
Pětidveřová Lada 4x4 Urban je aktuálně k dispozici i na německém trhu, ovšem za nepříliš nízkých 367 400 Kč

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 39 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama