Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nová Škoda Octavia III natočena s lehkým maskováním na R10
11.10.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
(+ video) Škoda si asi zopakuje divadýlko s „náhodnými” přistiženími prototypů nového modelu i v případě nové Octavie 2013.
Tip: Podívejte se na oficiální fotky a specifikace nové Octavie 3.
Vzpomínáte si ještě na to, co předcházelo oficiálnímu odhalení nové Škody Rapid? No, jak byste mohli zapomenout. Bylo nepřeberné kvantum špionážních materiálů, o jejichž vznik se ale zasloužila především sama Škoda. To ona vyslala na silnice auta snad ve všech možných barvách, o zbytek se postaral už věčně pohotový lid. Celý opus pak vyvrcholil uvolněním vlastních špionážních fotek, které již vůz zachycovaly prakticky celý.
O mediální pozornost díky tomu Škoda neměla nouze, zasvěcení ale věděli své i o trapnosti celého představení. Také automobilka se s podobnou zpětnou vazbou potýkala, přesto o nějaký půlrok později převážil při přípravách prezentace nové generace Octavie první faktor. A tak můžeme očekávat další divadýlko se spoustou nakašírovaných přistižení.
Alespoň napoprvé to ale trapné není, a tak se můžeme podívat, co si to pro nás v Boleslavi přichystali. Je to stejně jako v případě Rapidu černý prototyp nové Octavie lehce maskovaný tak, aby vypadal jako ta současná. Detaily tedy vidět nemůžeme, z dostupných globálních pohledů je ale zřejmé, že nový vůz si v zásadě ponechá siluetu toho současného. Očekávat tedy můžeme relativně decentní příď, patrně střiženou podobně jako u Rapidu, klasický sedano-liftbackový profil a vysokou záď skrývající především velký zavazadlový prostor. I pro tuto podobnost asi škodovka nemá problém novinku takto vystavovat - lišit se budou hlavně detaily, které nyní prostě nevidíme.
Z videa pořízeného dnes na rychlostní silnici R10 je ale patrné, že nedávný „uniklý” nákres profilu Octavie číslo 3 patrně nebude patřit jí, ale spíše hatchbacku Rapidu, pokud vůbec něčemu skutečnému
Pokud vás zajímají další oficiální i spekulativní informace o nové Octavii, přečtěte si naše předchozí články. Víme, že nová Octavia 2013 bude lehčí a luxusnější a už dříve jsme zjistili mnohé o jejím vzhledu i technice.
Díky za tip, Mílo!




Někteří tomuto vozu říkají nemaskovaný, my mu říkáme mírně, ale chytře maskovaný. To podstatné prostě není vidět
Dnešní video z R10
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Renault navezl do země 100 nových aut jen proto, aby naštval lidi pohledem na něco, co si stejně nemohou koupit
včera
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
3.8.2026
Český policista naštěstí už nikdy „neklesne tak hluboko”, aby proti řidičům používal takovéto triky
2.8.2026
Nejnovější články
Soukromá kapesní Formule 1 se ukázala jako hotové auto. Má co říct, hned chce získat absolutní rekord slavného okruhu
před 2 hodinami
VW dělá v krizi zoufalé věci, ke svým autům teď dává „dvojitou” doživotní záruku bez omezení ujetých km. Ale jen tam, kde mu teče do bot
před 3 hodinami
Nový elektrický Mercedes mrhá 680 koňmi, aby na okruhu tak tak překonal Golf GTI a prohrál s o 130 koní slabším kombíkem. Dvě kola neujede
před 5 hodinami
Milovali dotace, ne elektromobily. V „zemi zaslíbené” elektrickým autům se jich po konci části dotací prodává už jen 16 procent, vítězí jiná řešení
včera
Unikátní supersport slavného hudebníka je výjimečně na prodej. Jako jediný nese jeho jméno, hraje brutální tóny motoru 6,0 V16
včera
Živá témata na fóru
- Politický koutek 08.05. 11:04 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 08.05. 10:57 - pavproch
- IT poradna 08.05. 10:38 - pavproch
- Přituhuje 08.05. 10:05 - Truck Daškam
- VZKAZY 08.05. 04:48 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.04. 13:03 - Vrooom
- Elektromobily a vse kolem nich 08.03. 19:34 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 08.03. 15:46 - řidičBOB
